Lagunevad teed tekitavad hirmu

Üritasin panna end bussijuhi rolli viimasel korral. Tundub väga raske ning närviline tegevus vingerdada rööbaste ning aukude vahel. Samas lasub ju bussijuhil kohustus toimetada lapsed tervetena koju. Kes vastutab siis, kui buss kraavi sõidab, kas bussijuht või tee hooldaja?

Millal hakatakse teed parandama? Kas alles siis, kui seal tõesti juhtub õnnetus? Uurisin puhtast huvist, kelle vastutusalasse kuulub teede parandamine ja hooldamine. Selgus, et teedevalitsuse ülesannete hulka. Samas peaks ju hoitama korras need teed, millel sõidavad liinibussid, sest neil on esiteks kindlad graafikud ja kohustus lõpuks ikkagi sihtpunkti jõuda. Samas, kui juhtub õnnetus, võib nii mõnigi laps saada ?oki ja hirmu bussisõidu ees. Kas seda kõike on vaja?

Samas on teada, et teed lagunevad eriti kevadisel ajal ning suurte masinate raskuste all. Varasematel aastatel on näha olnud, kuidas teerull või höövel pinnast silub, aga see aitab vaid ajutiselt. Miks ei võeta ette midagi, mis tagab püsivalt läbitava tee? Kindel on see, et kõikide asjade parandamine sõltub rahakotist. Miks tehakse asju nii, et pidevalt tuleb neid üle lappida?

Nördinud reisija
Kirja autor on toimetusele teada

blog comments powered by Disqus