Lageraie Tartu maanteel

Jõgeva peatänavat ääristavad puud on ehitud jõulutulukestega, paljude eramute juures loovad jõulumeeleolu raagus puul, põõsal või hekil säravad kaunistused. On advendiaeg. Seda mõistetavam on selle kaheksa korteriga maja elanike mure.

?Õhtul kella üheksa paiku olid sirelid veel alles, kuid hommikul haigutas puhmastiku asemel tühjus. Keegi kratt oli platsi puhtaks teinud. Oleks veel asjatundlikult ja korralikult, kuid saagija on jätnud meile meetrikõrgused kännud,? näitasid majaelanikud lageraiet.

?Oleme kaua rahus elanud, maja ja õue ilu eest üheskoos hoolitsenud – ja nüüd sihuke temp. Sirel õitseb küll ainult üks kord aastas, aga millised ilusad, tumelillad topeltõied nendel olid, ja millist head lõhna oli terve õu täis! Sirelipuhmad varjasid meie majandusõue ja puukuure, samuti kanalisatsiooni settekaeve,? on veerand sajandit siin elanud Avo nördinud. Ta on küll kuulnud jõuluaja kuusevarastest, sirelikrattidest aga esimest korda.

Puude mahasaagimiseks pole majaelanikelt nõusolekut küsitud, samuti pole andnud selleks luba Jõgeva linnaaednik. Seega tehti ebaseaduslik raie, mis on seadusega karistatav.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus