Laekvere külateater toob külakosti Sadalasse ja Kasepääle

Pühapäeval saabub Sadala ja Kasepää rahvamajja Laekvere külateater Eedi Lääne-Virumaalt, külakostiks kaasas Olev Antoni juttude ainetel loodud lavastus „Külarapsoodia“.

Külateatri Eedi lavastaja on Õilme Lainesaar, keda paljud jõgevamaalased veel kindlasti hästi mäletavad: enne kui ta 11 aastat tagasi Laekverre siirdus, tegi ta kultuuritööd meie maakonnas. Ka osa Antoni külajuttudest, mille põhjal Lainesaar lavastuse teksti kokku on pannud, on inspireeritud Jõgevamaal toimunud sündmustest ja siin tegutsenud inimestest. Kahevaatuseline ja poolteist tundi kestev külajant viib vaataja kolhooside lõpuaega ning selles teevad kaasa Eha ja Andres Nurma, Vaike Aul, Vaike Kivisep, Maimu Villa, Ülo Liivak, Aarne Laas, Rein Talvis, Tiiu Nitsar, Maie Ehlvest, Anne Ehlvest ja Sten Randma. Viimased kolm on ühe pere ema, tütar ja tütrepoeg.

„Lava ja kostüümid oleme kujundanud ühiselt ja piletiraha me vaatajatelt ei küsi,“ ütles Õilme Lainesaar. „Näiteseltskonda kujutava värvilise pildiga kava eest 15 krooni küsime, aga selle soetamine on vabatahtlik.“

Enda sõnul on Lainesaar Vooremaad lugedes ja muul viisil endiselt kursis Jõgevamaa kultuuritegemistega ning loodab nii Sadalas kui ka Kasepääl kohata vanu tuttavaid. Sadalas algab etendus kell 13, Kasepääl kell 17.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus