Labürindiöö toreda Sarapiku talu maisipõllul

Pajusi valla talu, mille pererahvas on juba mitmel aastaid rajanud maisipõllu sisse labürindi, kannab pisut omapärast nime Tore talu – Sarapiku.  Niisugune nimi pandi talule seetõttu, et Sarapiku-nimelisi talusid tegutseb Eestis mitmeid.

Labürindi loomisel on peetud silmas kahte eesmärki.

Põllu sisse rajatud kujundit on vahva ülevalt vaadata, samas pakutakse huvilistele võimalust osaleda põnevas orienteerumismängus, kus labürindis tuleb üles otsida kontrollpunktid.

Seekord saab hooaega lõpetav labürindiöö teoks just täna hilisõhtul. Sellel aastal oli maisipõllule kujundatud pardipere, mida saab näha ka talu kodulehel üleval olevalt aerofotolt.

Talu  perenaise Kristi Sakki sõnul kasvas labürindiöö korraldamise idee välja külastajate soovist, et labürindis võiks toimuda midagi põnevat ka pimedal ajal. Pererahvas kiitis selle mõtte heaks, kuid otsustati, et ettevõtmine saab toimuda vahetult enne maisipõllu  koristamist. Ühes põlluservas praegu juba maisikoristus käibki.

Labürindis on tänavu kuus kontrollpunkti, neid võib otsida nii üksinda kui meeskonnana. Igale seiklejale-orienteerujale antakse  maisipõldu rajatud teede kaart. Talu perenaise sõnul võtab kontrollpunktide ülesleidmine aega poolest tunnist kuni tunnini, mõnikord kauemgi. Kindlasti tuleb labürindiööle minejatel võtta kaasa mõni valgusallikas.  

Kõik kontrollpunktid edukalt leidnud saavad väikese preemia.  Labürindihooaeg lõpetatakse tantsulöömisega ansamblimuusika saatel.

Kahel varasemal aastal on labürindiööl osalenuid olnud sadakond, eelmisel aastal olid kõige kaugemalt tulnud Võrumaalt.  

Kristi Sakki kinnitusel võivad külalised kaasa võtta ka grillimisvarustuse ja toidu. Ta mainis ka, et tänavu on pilet veidi kallim.  

Tänavu suvel käis labürindis rahvast vähem, kuid see oli perenaise kinnitusel hea, sest peres on praegu väike beebi.  

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus