Laat, kontsert ja emadepäeva eelpäev

Üks korralik laat algab ikka puhkpillihelide saatel, sel eesmärgil oli kohale palutud Kuremaa Big-Bänd.

Reklaamimehe ja konferansjeeameti oli enda peale võtnud Samuel Golomb, kellel oli täpne ülevaade, millisel müügilaual huvitavamad käsitöötooted või kust missuguseid istikuid osta saab. Loomulikult rääkis ta sellest teistele ka.

Riidekraam, mitmesugused taimed ja käsitööd oligi põhiline kaup, mis tagasihoidlikul kaubandussündmusel lettidele välja oli pandud. Eriliseks tegi aga mõned käsitööletid asjaolu, et padjad, tekid, kaltsuvaibad, jalapingid, heegeldatud kotid ja veel palju muud ostma ahvatlevat oli pärit oma valla ?firmadest? ? Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskuse alluvuses tegutsevast Tabivere töötute käsitöötoast, kus valla töötute tugiisikuks Jaanika Põldma, ja puuetega inimeste päevakeskuse käsitööringist, mis tegutseb Külliki Jürgensoni käe all eri nädalapäevadel nii Tabiveres kui Maarja-Magdaleenas. Asjad olid ilusad ja üsna suur hulk neist vahetas päeva jooksul ka omanikku.

Emadepäeva künnisel

Et laat just emadepäeva eel peeti, kasutas vallavalitsus võimalust tänada seal ka inimesi, kes nendele lastele, kel pole õnne päris oma kodus kasvada, eestkosteperena turvatunnet pakuvad. Vallavanem Aare Aunap ning sotsiaaltöötajad Liis Härmaste ja Eve Tepaskent andsid üle valla tänukirja ja kingituse eestkosteperede esindajatele. Need on Ingrid Treier-Soomets, Kaja Pruus, Signe Sireneva, Daisi Jõgeva, Ille Penkovski, Õie Kool, Sirje Prodanets ja Alar Randmäe.

Kinkide ja tänusõnade päev oli vallamajas olnud juba ka reedel, kui heategevusfondi SA Dharma esindus eesotsas Malle Eenmaaga andis kingipakid üle nende valla perekondade tarvis, kus väga palju lapsi või kus teistest veidi enam abi vajatakse. Et valla sotsiaaltöötajad olid Malle Eenmaa küsimusele, mida kõige enam tarvis oleks, vastanud, et napib just toidunõusid, sisaldasidki kingipakid just seda tarvilikku kraami.

Kui pole õnneratast, kus iga loos võidu toob, jääb tõelisest laadatundest tublisti puudu. Et kõik täiuslik oleks, olid laada peakorraldaja, valla kultuurijuht Tiina Tegelmann ja talle juba teist aastat järjest tubliks toeks olnud vallavalitsuse töötaja Laili Aunap ka heategevusliku loterii toimumise eest hoolt kandnud. Kõik 112 piletit müüdi läbi esimese laadatunni jooksul ja Tabivere Gümnaasiumi pikapäevarühmas tegutsejad võivad loota, et sügisest on neil vaba aja sisustamiseks vajalikke vahendeid tublisti rohkem. Võite oli muide igasuguseid, hoidisepurgist õhupallini ja heegeldatud linikust rabarbrikimbuni. Peamised ihaldusobjektid olid muidugi kohapeal tegutseva firma Mayeri Industries poolt annetatud pesuvahendikomplektid.

Ka suurte asjade algus on olnud tagasihoidlik

?Mõne uue asjaga alustada ja nn pioneer olla pole kunagi kerge. Laatu toimub praegusel aastaajal kõigil nädalavahetustel mitmel pool. Loomulikult üritavad suuremad tegijad sinna müüma minna, kus laat endale juba nime on teinud ja kuhu ostjaid rohkem oodata on. Aga ega näiteks Palamuse laatki esimestel aastatel tuhandete kaupa külastajaid kokku toonud. Ja pealegi on isetegevuslastelgi tore sellises keskkonnas ja ilusa kevadilmaga publiku ette astuda. Nii et minu arvates igati lahe ja asjalik ettevõtmine,? vastas Samuel Golomb küsimusele, mis ta nii tagasihoidlikust ja väikesemõõtmelisest kaubanduspeost arvab.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus