Laastudest punutud arvutikotte teeb perefirma

Peipsimaa arengufoorumi minilaadal pakkus Avinurme Elulaadikeskus ka laastudest arvutikotte. Elulaadikeskuse juhatuse liikme Mai Toominga sõnul valmistab neid osaühing Korvimeistrid, kus seda tööd teevad Ehaly Liivask ja Marek Eessaar.

Et arvuteid on erineva suurusega, siis pakub firma ka erineva suurusega kotte. Kõige targem on taolist toodet tellides anda meistritele oma arvuti mõõdud.

Avinurme Elulaadikeskus pole huvitatud oma toodangu müümisest läbi mitme vahendaja. “Meie eesmärk on, et käsitöömeister saaks oma töö eest tulu. Ainult tulu teenides saavad inimesed toita oma pere ja Avinurmes elada. See tähendab, et me peame leidma niisuguseid turge, kus on võimalik käsitööd müüa,” tõdes Tooming.

Avinurme Elulaadikeskuses on piirkonnas valmiv käsitöö välja pandud ning huvi korral saavad soovijad sealt endale ka vajaliku kaasa osta. Samuti uuendab keskus praegu oma interneti kodulehekülge, juba järgmisel kuul on võimalik Avinurme meistrite käsitööd ka interneti vahendusel osta.

Mai Tooming ütles, et nemad on viimasel ajal pannud just rõhku toodete funktsionaalsusele, see tähendab et tarbija peaks saama osta asju, mis tänapäeval igapäevaelus vajalikud, näiteks nagu piima- või hapukoorepaki hoidjad. Need tooted töötasid välja Helle ja Vello Reisenbuk.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus