Laadale! Laadale!

Vaevalt oskas Palamuse õpetajanna Tiiu Lind aimata, et tema soovist kohalikul laadal endale talvekartul osta nii suur üleriigiline üritus tuleb. Ega linnameeste abita ehk poleks tulnudki, kuid Eesti Televisiooni “Maahommik“ Olev Jaksi ja Georg Pelisaarega eesotsas panid õla alla ja niiviisi on pall veerema läinud ja aina kosunud.

Laat on traditsiooniks saanud ja nüüd on seda võimatu pidamata jätta. Kindlasti on korraldusmeeskond saanud tohutult kogemusi ja esialgne õhin on muutunud rutiiniks. Kohalike elu segab see suur rahvamass ühel päeval kindlasti, kuid numbrit pole sellest veel tehtud. Sest tegelikult tähendab ju laat ka kohalikule rahvale võimalust oma kaupa pakkuda. Ja seda ei jäeta kasutamata.

Palamuse elab ainult Paunvere väljanäituse tähe all kindlasti juba nädal enne suurt laadapäeva, osa laadalisi püstitavad oma telgid ja majakesed sinna  juba paar-kolm päeva varem.

Laat on aastatega  sisukamaks muutunud. Üht-teist leiab endale Palamuselt kindlasti nii laps kui vanainimene, nii saarlane kui võrukene.

Häid laadaelamusi!

26. september 2009

blog comments powered by Disqus