Kvaliteetne uni – mis on magamistoas hädavajalik?

Unsplash.com


SISUTURUNDUS

Aastaid samal madratsil ja padjal magamine võib panna keha edastama erinevaid signaale. Isegi kui saate uue unealuse, võite tunda end ebamugavalt või ebameeldivalt, kui valite toote oma keha vajadusi arvestamata. Võib-olla on teil magades nahal sooviatu niiskuse tunne või on teil sageli öösel nina kinni?

Kõigile probleemidele tuleks läheneda, otsides lihtsamaid lahendusi. Võib-olla piisab hästi valitud madratsist või kattemadratsist, et leevendada selja pinget, ning naturaalsest materjalist voodipesu võib olla lahenduseks teie niisutatud nahaprobleemile. Trikk on teada, mida vajate.

Kattemadratsid on mõeldud unekvaliteedi parandamiseks

Kui teie praegune madrats on liiga pehme või liiga kõva, saate seda täiustada, lisades täiendava kihi – kattemadratsi. Et vältida ebamugavustunnet või valulikkust seljas, magage neutraalses asendis, nii et selg ei oleks liigselt surutud ega kumerdunud. Samuti aitab kattemadrats teil magades unustada mõlgid, kortsud ja muud ebatasasused madratsil või diivanil.

Samuti on hea mõte valida lisakiht, mis sõltub teie magamisasendist. Kui teile meeldib kõhuli magada, hoiab tugevam kattemadrats ära kõhu vajumise ja selja kumeruse tekitamise. Inimesed, kes magavad külili peaksid valima pehmema toote, et õlg või puus ei avaldaks ülejäänud kehale liigset survet. Need, kes magavad selili saavad valida tugevama või pehmema kattemadratsi vastavalt sellele, kuidas nad end ilma selleta tunnevad; näiteks kui selg surub madratsile liiga sisse, on eelistatav tugevam kattemadrats.

Kuna on ülioluline, et madrats kataks kogu madratsi ala, peate teadma õigeid proportsioone. Kui teil on standardsuuruses madrats, võite lihtsalt osta samade mõõtudega kattemadratsi. Populaarseimad madratsid on kahekohalised madratsid mõõtudega 160×200 ja 180×200, samuti üheinimesemadratsid madratsid mõõtudega 80×200 ja 90×200. Kui magate ebastandardsete mõõtudega voodil, peaksite valima sama suurusega kattemadratsi. Liiga pisikese või liiga suure toote valimine ei paranda une kvaliteeti.

Madratsi tähtsus

Kui te ei tunne end magades mugavalt, suure tõenäosusega ärkate väsinuna, sellisel viisil igal öösel magamine võib põhjustada hullemaid probleeme, näiteks seljavalu. Loomulikult on esimene samm hinnata oma praeguse madratsi kvaliteeti. Sobiv madrats (madratsid) ei nõua tähelepanu ja seetõttu ei pane magaja tõenäoliselt mõtlema.

Kuid üks põhjusi, miks inimestel on uneprobleeme, on nende magamisalus. Ebaõige kaalujaotus soodustavad aja jooksul oluliselt keha tundlikkust sellise valu suhtes. See viib keha puhkamise ajal tasakaalust välja ning selle pikaajaline tähelepanuta jätmine võib kaasa tuua tõsisemaid terviseprobleeme.

Kvaliteetne uni on enese ja oma lähedaste tervise pärast muretsevate inimeste jaoks ilmselge prioriteet. Madratsi valimisel pidage silmas keha nõudmisi ja magamisharjumusi, sest madratsitel on erinevad füüsilised omadused, mida nad kehale edasi annavad. Madratsi omaduste sobitamine oma vajadustega annab parima tulemuse ja võimaldab teil madratsi probleemidest pikemaks ajaks unustada.

Kuidas valida õiget patja?

Ebamugav madrats võib põhjustada ebamugavustunnet seljas, kuid padi, mis takistab teie pead neutraalses asendis olemast, tõstes või langetades seda liiga palju, võib põhjustada kaelavalu. Ärge unustage, et padjad on hea une oluline aspekt. Padi on soovitav valida magamisasendi järgi: kui magad selili, peaks olema keskmise kõrguse ja kõvadusega padi. Ortopeedilised padjad on eriti kasulikud, kuna need kohanduvad teie pea ja kaela asendiga.

Kui teile meeldib külili magada, valige padja, mis on piisavalt kõrge ja vastupidav, et vältida õlgade pigistamist. Mõnel kõrgemal padjal on villane täidis, mis hoiab soojust sees. Kui eelistate magada kõhuli, vajate võimalikult madalat ja pehmet patja, et pea ei tõuseks liiga kõrgele, seega pehmed udusulgedest või kunstsududest padjad on ideaalsed. Sama oluline on osta minimaalse täidisega toode; vastasel juhul võivad isegi sulepadjad olla liiga kallid.

Keha saadetud signaale saab mõnikord lahendada väga lihtsatel viisidel, kuid see ei tähenda, et neid tuleks tähelepanuta jätta. See on märk sellest, et midagi tuleb muuta. Kui tunnete puudust mugavusest ja heast unest, on alati parem tegeleda sellega enne, kui on liiga hilja.

blog comments powered by Disqus