Küüslaugupidu pärtlipäeval

 

Täna on rahvakalendris pärtlipäev. Vanarahva tähelepanekute järgi hakkab aastaring sest ajast tasahiljukesi koomale tõmbuma, sest loodus on iga päevaga järjest enam sügisekarva.

Raudnael tuleb heina sisse ja lehmade piimaand jääb vähemaks. Mõnel pool on täheldatud, et ka mesilased nüüdsest enam suurt saaki kärgedesse ei kanna, vaid rohkem oma söögile ja peatsele talvitumisele mõtlevad.

Eks hakka ju meiegi, inimesed, aegsasti talve vastu valmistuma: moosipajad podisevad heinaajast saati,  salatipurkide read pikenevad keldrites iga päevaga.

Jahe ja pime aeg, mis mägede taga pole, toob aga pahatihti kaasa ka tilkuva nina ja kähiseva kurgu ning vajaduse neid tüütuid nähtusi tõrjuda. Selles lahingus on aga teatavasti parim relv küüslauk, mida täna meie maakonna pealinna festivalilt kottide kaupa koju tassitakse. Igal aastal saab keegi siin mõnest küüslaugutoidust uudse maitseelamuse, paljud lähevad aga koju vastse ideega, kuidas seda tugevalt lõhnavat, kuid tubli tervendusväega aedvilja veelgi nutikamalt tarvitada.

Head küüslauguisu!

24. august 2013

blog comments powered by Disqus