Küüslaugufestivali külastajaid vihm ei heidutanud

Järjekorras üheteistkümnes küüslaugufestival sai küll hulga vihma, kuid külastajaid see ei heidutanud. Rahvast jagus nii laadale ostma ja meelt lahutama kui ka Kuremaa lossi küüslaugukonverentsile. Viimast alustas Jõgevamaalt pärit taimetark Mercedes Merimaa, kes andis ülevaate laugulistest ning nende kasulikust toimest ja jagas ka kasvatamiseks nõuandeid.


Ürituse peakorraldaja Raul Soodla tänas kõiki tulijaid ning avaldas heameelt, et nii külastajad kui ka müüjad on kõik Kuremaale kenasti ära mahtunud.

„Oleme uskumatult kireva seltskonna siia kokku saanud ja see ongi meie eesmärk olnud,“ rõõmustas Soodla. Kui möödunud korral said festivali külastajad kuumust ja päikest, siis tänavune vihmasabin kedagi ei seganud. Suurimaks uuenduseks oli aga ürituse pikkus, sest see kestis keskööni.

Jõgeva vallavolikogu esimees Raivo Meitus avaldas oma tervituskõnes heameelt, et pika traditsiooniga festival on jõudnud Kuremaale, ning tänas korraldajaid.

Riigikogu saadik ja Jõgeva vallavolikogu liige Raivo Põldaru rõõmustas, et üheteistkümnendat korda toimuv festival on end kenasti Kuremaale sisse seadnud.

„Laat on sündinud Jõgeva linnas, vahepeal jalutanud ringi Ülenurmes ja siin on ta kindlasti leidnud kena pesa ja ma arvan, et see jääbki laadale mugavaks koduks. See saab olema vähemalt sama mugav, kui see on Jõgevatrefile, mida on kaks korda kauem peetud kui küüslaugufestivali,“ sõnas Põldaru.

Küüslauku oli toodud müügile tonnide viisi, aga iga külastaja võis oma koduaia pikima küüslaugu võistlusele esitada. See võistlus oli tänavu väga tasavägine, ent esimese koha sai 7,8 sentimeetrit pikk küüslauk, mille oli toonud Vaike Soosaar Kanepi vallast. Teise koha pälvis Tiiu, kelle küüslauk oli 7,5 sentimeetrit pikk ning kolmanda koha napsas endale Rainer Soosaar, kelle küüslaugu pikkus oli 7,2 sentimeetrit.

Juba aastaid pakutakse festivalil ka sellist suupoolist, mida tavaolukorras ei näe. Nii võis müügilettidelt leida küüslaugušokolaadi, küüslaugusuppi, küüslaugukohvi, küüslauguõlut ja küüslauguviina. Suure kohviarmastajana maitses ka siinkirjutaja küüslaugukohvi. Kuigi sellest joogist ei saanud uut lemmikut, oli see omaette elamus ja proovimine paras julgustükk.

Tänavune festival lõppes õhtul Kuremaa järvel süüdatud muinastuledega, mis tõmbas kogu festivalile just kui muinasjutulise joone alla. Nii tõestati, et kuigi ilm oli kehv ja sügisehõnguline, tuleb kogu soojus ja vägi nii küüslaugust kui ka rõõmsast ja traditsioone armastavast rahvast.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus