Kuumalaine suveharjal

 

Taas oleme niikaugel, et kõige enam energiat kulub higistamisele ja kõige minevam kaup on jäätis ja joogid.

Õnnelikud on puhkusel olijad, sest neil pole sundi kõige palavamal ajal ringi sekeldada. Üsna inimlikud töötingimused on ka konditsioneeriga varustatud ruumides.

Tundub, et pärast möödunudsuvist kuumakatelt oleme juba pisut karastunud ja kolmekümne plusskraadi peale kohe ohkima ei  hakka. Ei jää ju meil palava tõttu ära ka ükski vabaõhuüritus, olgu see siis suurejooneline ja laiahaardeline Jõgevatreff või mõne väikese küla kokkutulek.

Pilvealune leil toob unistustesse mõnusa vihmahoo, aga selle kandi pealt on ilmataat millegipärast just tänavu eriti ebaõiglane. Kus on vett kallanud põlvini, kus pole nädalate kaupa tulnud piiskagi. Aga lootus jääb, et sooja toel lopsakaks kosunud kurgid-kõrvitsad   ja muu purkirännet ootav kraam peagi värskendust ja kasvujõudu saab.

Möödunud nädalavahetusel Raplamaal Lelles kokku saanud ilmatargad olid ülejäänud suve suhtes optimistlikud: mõistlikku sooja jätkuvat kolmveerandi augustini, siis tulevat pisut jahedamat ja vihmasemat aega, tänavune september meenutavat  aga paljus suvekuid ja vananaistesuvigi ei jäävat oktoobris tulemata.

Rängale leitsakule lubavad sünoptikud peagi leevendust. Vihmaga olla aga ilmamärke teraselt silmas pidanud inimeste sõnul  edaspidigi niruvõitu lugu — kus tuleb ja kus vaid lubab.

Elame — näeme, aga üks, mis kindel: ise midagi tellida ega muuta ei saa.

30. juuli 2011

blog comments powered by Disqus