Kuulsus: kas paradiis või põrgu?

Kuulsuste elu pole mingi meelakkumine. Pidev paparazzode jälitamine ja kuulujuttude levimine võivad inimesed äärmusteni viia. Nii mõnigi ei pea sellisele pingele vastu ning langeb alkoholi või narkomaania küüsi.

Inimesed on kord juba sellised, et himustavad seda, mida teistel pole. Seega usuvad nad tihti ka kõike, mida neile räägitakse või mida nad telerist näevad ega arvesta sellega, et see kõik võib ka sulavale olla. Üks tuntud inimene ütles kord, et 98% sellest, mida inimesed meedia kaudu “Vaprate ja ilusate? eraelust teada saavad, on väljamõeldis ning 2%vastab tegelikkusele. Seega võib arvata, et kollane ajakirjandus elab vaid valede ja väljamõeldiste kulul.

Mida peaksid tegema need inimesed, keda nii alusetult laimatakse? Üks võimalus on kõike ignoreerida, kuid kunagi tõstetakse sama teema ikka jälle üles ning tuleb alata algusest. Teine võimalus on mitte vigu teha, mis on ilmvõimatu, sest ka kuulsused on inimesed ja nad eksivad. Minevikus tehtud vead otsitakse üles ja tuuakse päevavalgele.

Tavainimesed arvavad, et kuulsused on nukud, kes neid lõbustama on pandud. Kuulsuste elu on aga palju keerulisem, kui me arvame. Nad peavad jälgima iga oma sammu ja need hoolega ette mõtlema. Nad peavad palkama oma teenistusse inimesi, kes on usaldusväärsed ja ei levita mitte mingisugust infot. Selle garantiiks on tavaliselt lepingud, mis tööandja ja töövõtja vahel sõlmitakse. Kuid ega see tähenda veel, et neist ka kinni peetakse. Reetmisjuhtumeid esineb palju ja nendele järgnevad kohtuprotsessid on kõike muud kui meeldivad. Peale selle, et kõik inimesed kuulsuste ümber, kes nende isikliku eluga kokku puutuvad, peavad olema konfidentsiaalsed, peavad ka kuulsused ise jälgima, mida ja kellele nad täpselt räägivad. Iga vähimatki sõna tõlgendatakse just nii, nagu vastavas olukorras tarvis. Kõik see muudab tuntud inimeste elu pingeliseks.

Inimesed peaksid minu arvates pöörama rohkem tähelepanu, sellele, mida nad täpselt loevad. Ja mitte unustama, et ka kuulsused on inimesed, ükskõik, kas nad elavad Hollywoodis või väikses Eestis. Ma leian, et ei maksa teha nende elu raskemaks, kui see juba on, uskudes kõike, mida nende kohta räägitakse.

Kristi Kikerpuu,
Jõgeva Gümnaasiumi 11b klass

blog comments powered by Disqus