Kuulekus ei näita tarkust

Kes on vähegi elus juhtimisega kokku puutunud ja vastutanud nii teiste kui ka enda ees, teab, et meeskonda ei saa ega tohi tööle värvata endast rumalamaid inimesi. Kõlab ebaloogiliselt?


Seda rõhutas mulle kunagi üks ajutiselt vallavanema ametit pidanud mees. „Ma võtan tööle ainult endast targemaid, sest kui ma võtaks rumalaid või sama tarku kui mina, teeksin ju tema asemel töö ise ära. Milleks siis kulutada?“ ütles ta.
Teine tarkus on, et mida kõrgemale positsioonile inimene jõuab, seda üksikumaks ta muutub. Põhjus on selles, et nõu võib küll küsida ja peabki tegema, kuid vastutus lasub ainult sul endal ja vastu võetud otsust kellegi teise kaela lükata ei saa. Saab muidugi, kuid mis jääb järele sinu autoriteedist?
Kokkuvõttes tahan öelda, et armsad tippjuhid ja juhid – usaldage ennast ja oma tarku alluvaid. Pole vaja karta ja kahtlustada, et nad räägivad välja midagi, mida ei tohiks. Oma ala profid teavad, mida võib ja mida ei või. Ja kui küsija ei saanud täpselt aru, võib viga tõesti olla vastuses, mida oleks pidanud selgemalt väljendama.

INDREK SARAPUU

blog comments powered by Disqus