Kuuldused Adavere lihatööstuse pankrotist on liialdatud

“Jah, pankrotimenetluse Jõgeva Maakohus meie suhtes 28. septembril tõesti algatas,” kinnitas OÜ Adavere Liha juhatuse liige Juho Kask. “Põhjuseks oli ühe konkurentfirma poolt meie vastu esitatud 750 000-kroonine nõue. Ent selle nõude täitsime me juba järgmisel päeval, nii et pankrotimenetlus oleks võidud tegelikult juba lõpetada. Kuna seda tehtud pole, siis kohtuistung oktoobri lõpus siiski toimub, ent ettevõte töötab rahulikult edasi. Ainus erinevus tavaolukorrast on see, et rahalisi tehinguid peame tegema meile määratud ajutise pankrotihalduriga konsulteerides.”

Juho Kask väitis, et tegelikult firma finantsraskustes pole ning vajaduse korral on omanik AS Edam valmis sellesse ka lisaraha paigutama.

“Paraku tõmbab juriidilistes nüanssides mitteorienteeruv tavainimene sõnade “pankrotimenetlus” ja “pankrot” vahele võrdusmärgi ning seetõttu ongi tekkinud nii adaverelaste kui ka meie lepingupartnerite hulgas teatav paanika,” ütles Juho Kask, lisades, et see paanika on neile hulga tööd juurde toonud, sest pidevalt on vaja kellelegi seletada, et tegelikult on asi pankrotist kaugel.

Rahanõude esitajat OÜ Adavere Liha esindaja avaldada ei soovinud, Jõgeva Maakohtu andmetel oli selleks aga toidukaubandusega tegelev Tartu firma AS Maag. Ka ASi Maag juhatuse liige Toomas Juhani ei tahtnud enam asjast suurt rääkida, kuna probleem on enam-vähem lahenenud. Tema väitel ei ole OÜ Adavere Liha tasunud küll veel kogu tooraine eest maksmisel tekkinud võlga, ent suurema osa siiski.

“Ütleksin nii, et koerast oleme juba üle saanud ja jäänud on ainult saba,” ütles Toomas Juhani. “Nii et tõenäoliselt võtame me oma nõude üldse tagasi. Ja igal juhul ei taha me Adavere Lihale halba. Tihti tekitavad negatiivsed kuuldused ju lumepalliefekti. Näiteks väidetavalt pankrotiohus pangast hakatakse raha massiliselt välja võtma ning selle tagajärjel see lõpuks lähebki pankrotti. Me ei taha, et Adavere Lihaga midagi sellist juhtuks.”

Üleeilses telefoniusutluses kinnitas Juho Kask, et muretsemiseks pole põhjust ja Adavere lihatööstuse töötajatele makstakse reedesel palgapäeval palgad kenasti välja. Eile leidis see väide ka kinnitust. Ent mõista tuleb ka neid, kes ärevusse sattusid: kuigi omanik on vahepeal vahetunud, pole viie aasta tagust Adavere lihatööstuse pankrotti sugugi veel unustatud.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus