Kuulata ja õpetada oskust elada jaatuses

Kui Jõgeva Arukate Akadeemia möödunud aasta oktoobrikuu alguses oma 19. tegevusaastat alustas, uskusime, et selle aja sisse mahub hulgaliselt suuremaid ja väiksemaid üritusi. Et käime ekskursioonidel, teeme jalutuskäike huvitavatesse paikadesse ja kogume varmalt uusi teadmisi. Kindlasti oli plaanis üllatusi ja kohtumisi huvitavate inimestega.


Paraku meie plaanid muutusid, nii nagu kõigil Eestimaal. Esimest korda taasiseseisvunud Eestis kuulutas vabariigi valitsus välja eriolukorra, et kaitsta rahva tervist. Nagu teame, piirati sellega seoses liikumist ja ürituste korraldamist. Ka Arukate Akadeemial tuli leida uusi töövorme ning pidada rohkem sinasõprust virtuaalmaailmaga. Uudiste ja sündmuste ning ürituste vahendajaks sai meie Facebooki lehekülg „Elurõõm“. Siia postitati uudiseid, tarvilikke tervisenäpunäiteid ja mitmesuguseid retsepte ning jagati kodust lahkumata kogemusi, nalju, silmailu, kultuurisündmusi jne. Samas oleme järginud virtuaalselt ka oma õppeprogrammi: käsitlenud digikultuuri, Eesti põhiseaduse 100. sünnipäeva ning avanud lühivideote kaudu põhiseaduse olemust.
Aasta 2020 on Eesti ajaloos mitmekordselt ajalooline. Kultuuriministeerium pühendas aasta digikultuurile, kuid kes osanuks aasta algul arvata, et selles vallas sünnib kavandatule lisaks midagi hoopis plahvatuslikku. Palju uusi, leidlikke lahendusi ja algatusi ning palju ühtehoidvust inimlikus mõõtmes. Digiareng on kaotanud suure osa tavapärastest piiridest.
Tänavu on Eesti looduskaitse 110 aasta juubel. Traditsiooniliselt on just maikuu olnud looduskaitsekuu. Mõistagi ei sõltu loodushoid meis ja meie ümber tähtpäevadest, sest tunneme loodusega osadust iga päev.
Head akadeemikud, teadmiseks teile, et jätkame koos FB lehel „Elurõõm” aadressil https://www.facebook.com/jogevaeakatehuvitegevus/.
Fotokonkursi tähtaega on pikendatud 1. septembrini ja muudetud on konkursi tingimusi. Kokkuvõtteid tehakse fotode hulgast kahes etapis: I etapp kuni 1. aprillini ja II etapp kuni 1. septembrini 2020.
Kes soovib oma oskusi suuremas ringis proovile panna, saab osaleda foto- ja taimesõprade fotokonkursil „Imekaunis botaanika“, kus tööde esitamise tähtaeg on 14. juuni. Auhinnad panevad välja Tallinna botaanikaaed ja Fotoluks. Pildid tuleb teha kas Tallinna või Tartu botaanikaaias.
Maikuine väljasõit Tallinna lükkub edasi 5. novembrile. Siis külastame Eesti Panga muuseumi ja vaatame Estonia teatris etendust „Operetikuningas Imre Kalman. Kontsertlavastus Hans Miilberg 75”. Juba väljaostetud piletid jäävad kehtima.
Koos meiega on tegutsenud ja andnud jõudu paljud head inimesed riigikogust, Jõgeva vallavolikogust ja volikogust, Jõgeva kultuurikeskusest, töötukassa Jõgevamaa osakonnast, Jõgevamaa arendus- ja ettevõtluskeskusest ning ajalehed Jõgeva Valla Teataja ja Vooremaa. Täname teid, et olete koos meiega!
Head kolleegid. Sügisel tähistab Arukate Akadeemia oma 20. sünnipäeva. Läheme sellele vastu uute mõtete ja teotahtega. Uskuma, lootma ja unistama peab, see viib edasi – ükskõik kui väsinud me vahel ka poleks. Elame jaatuses ja armastuses.

Mai Treial,
Arukate Akadeemia juhendaja

blog comments powered by Disqus