Küüditatute mälestusmärgi ümbruse puhastaja teada

Neljapäeva hommikul tegid Jõgeva politseinikud kindlaks, et küüditatute mälestusmärgi juurest korjas põlenud küünlad ja räsitud lilled ära  Jõgeva Elamu palgatud koristaja, täites oma tööülesandeid.

Neljapäeva, 26. märtsi hommikul kell 6.05 tabas Jõgeva politseijaoskonna patrull küüditatute mälestusmärgi juures askeldanud inimese. Suur oli politseinike üllatus, kui selgus, et tegemist on Jõgeva Elamu palgatud koristajaga.

Ajakirjanikuga oma igapäevast tööd teinud inimene vestelda ei soovinud. Jõgeva Elamu juhataja Roman Babchenko  sõnul pole tal töötajale midagi ette heita. „Ta täitis oma tööülesandeid, koristades ära põlenud küünlad ja tuule ning külma räsitud lilled. Potililled jäid alles.”

Jõgeva Elamu juhataja tunnistas, et tegemist on n-ö piiri peal juhtumiga. „Me pole kunagi sellest rääkinud ega kokku leppinud, kui kaua lilled ja pärjad ning küünlad mälestuskivi juures peaksid olema,” tõdes ta.

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsevi sõnul on Jõgeva Elamuga kokkulepe, et mälestusmärgi juurest koristatakse põlenud küünlad kohe, lilled aga vastavalt nende väljanägemisele.

Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva politseijaoskonna vanemkomissaril Valentin Kekiševil on  hea meel, et paljusid jõgevlasi vaevanud probleem lahenes. „Politsei hoiab ka edaspidi pidevalt mälestusmärkidel silma peal, vältimaks taolisi arusaamatusi,” lubas ta.

Vooremaa on mitu aastat kirjutanud, et küüditatute mälestusmärgi juurest on ööl vastu 26. märtsi ära viidud sinna küüditamispäeva leinamiitingu ajal pandud küünlad ja lilled. Jõgeva linn on teinud lillede ja pärgade kadumise kohta politseisse alati ka avalduse. Mullu näiteks polnud mälestuskivi juurde pandud neljast suuremast pärjast ja umbes 20 kalmuküünlast järgmisel hommikul jälgegi.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus