Kütuseturu telgitagused

Tänasest Vooremaast saab pikemalt lugeda perefirma AS Terminal juhatuse liikme Raido Raudsepa mõtetest seoses kütuseturuga. Millised väljakutsed kütuseäri ees ootavad järgnevatel aastatel, on praegu küsimus, millele keegi ei oska päris head vastust anda.
Üks teema, millest ei saa üle ega ümber, on rohepööre ja kõik, mis sellega seondub.
See, kui ülevalt Brüsselist tulevad üha uued nõuded ja regulatsioonid kütusemüüjate jaoks ning kütus turul järjest kallineb, olgu siis maksude tõttu või keskkonna kaitsmise egiidi all, tähendab tavalise autoomaniku jaoks teisisõnu seda, et tema käest võetakse lihtsalt raha ära.
Kui kütuseäriga tegeleva ettevõtte juhatuse liige ütleb, et kütuseturul toimuv pole siiski päris aus ja läbipaistev, siis viib see mõtted sellele, et tavaline autoomanik peab vahel rohkem maksma ka seetõttu, et keegi rikastub tema arvelt. Sellest, kui tegeletakse turu solkimise ja hinnadumpinguga, väga kõva häälega rääkida ei taheta.
Kütuseturul toimuv pole ilmselgelt päris aus ja läbipaistev. Kuidas saab olla, et kõigis tanklates Eestis on enam-vähem ühesugused kütuse postihinnad ja need muutuvad pea üheaegselt? Või kuidas n-ö online konkurentide hinnamuutusi jälgitakse. Ka meedia on mitmel korral tähelepanu juhtinud sellele, et kütusehindade kujunemine ei näi olevat päris aus äri. Ka rohepööre ei muuda seda ausamaks. Ettevõtja sõnul meenutab meil toimuv natuke korrastatud Metsikut Läänt.

blog comments powered by Disqus