Kutsume jalgrattureid helkurvesti kandma


Valitsuse liikluskomisjon arutas liiklusohutusalast olukorda, kus enim teevad muret jalakäijad ja jalgratturid, ning kutsub jalgrattureid kandma helkurvesti.

Arvestades eelolevat sügis-talvist perioodi, mil suur osa ajast tuleb liigelda hämaras või pimedal ajal, on jalakäijate ja jalgratturite ohutuse tagamiseks oluline nende märgatavus – jalakäijal helkuri kasutamine, jalgrattal helkurite olemasolu ja tulede kasutamine.

Tuleks kaaluda ja avalikult arutada, kas jalgrattur peaks helkurvesti kandma soovituslikus või kohustuslikus korras. Eriti oluline on helkurvesti kasutamine neil, kes käivad jalgrattaga tööl ja liiguvad asulavälisel sõiduteel. Samuti võiks liikluskomisjoni hinnangul kaaluda helkuri või kohustusliku helkurpaela lisamist poodides müüdavatele sügis-talvistele üleriietele.

Mullusega võrreldes ei ole viimastel kuudel meie liikluses suuri muutusi olnud – selle aasta kaheksa kuu jooksul on juhtunud 902 liiklusõnnetust (2011. aastal 924) ning õnnetustes on saanud vigastada 1127 (1210) liiklejat. Murettekitav on aga hukkunute arvu kasv. 19. septembri seisuga on tänavu liikluses elu kaotanud 69 inimest, eelmisel aastal samal ajal oli liikluses hukkunuid kümne võrra vähem – 59.

Endiselt on põhiprobleemiks jalakäijate ja jalgratturite ohutus – sagenenud on otsasõidud jalakäijatele, seda eriti maanteedel ja pimeda ajal. Sel aastal on liiklusõnnetustes hukkunud 14 (9) jalakäijat, neist seitse sattusid õnnetusse pimeda ajal. Otsasõite jalakäijatele kokku oli 210 (208), neis sai vigastada 209 (204) jalakäijat.

Jalgratturitega on kaheksa kuu jooksul juhtunud 106 (116) liiklusõnnetust, neis hukkus seitse (6) ja sai vigastada 101 (116) jalgratturit. Seitsmest õnnetuses hukkunud jalgratturist viis said surma asulavälisel teel.

HELENA KÕRGE, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonnast

blog comments powered by Disqus