Kutseõppurid asuvad võidu digilahendusi looma

Kolmandat aastat toimuv kutsekoolinoorte digioskuste programm Samsung Digi Pass toob nädala lõpus Tallinna Ülikooli võistlema kümme 14‒20aastaste noorte meeskonda kutseõppeasutustest üle Eesti.


Samsung Digi Pass koolitusprogrammi juhi, Tallinna Ülikooli haridustehnoloogia vanemteaduri Mart Laanpere sõnul töötavad kutsekooliõpilased mentorite toel oktoobrist veebruarini enda valitud tarkvaradisaini projektidega, omandades tööturul vajalikke digioskusi.

„Nelja kuu jooksul asuvad võistlustulle tulevased tarkvaraarendajad, multimeedia spetsialistid, tööstusinformaatikud, juuksurid, metsurid, laotöötajad ja kokaks õppijad. Tehnoloogia areng on jõudnud sellesse faasi, kus IKT on levinud igasse valdkonda ning digioskusteta tööturul hakkama ei saa,” märkis Laanpere.

Kolmeliikmeliste meeskondadega on kutsekoolinoorte digipädevuste koolitusprogrammis väljas Luua metsanduskool ning Järvamaa ja Tartu kutsehariduskeskus. Kaks võistkonda osaleb nii Kehtna kui Võrumaa kutsehariduskeskusest ning kolm meeskonda Ida-Virumaa kutsehariduskeskusest.

Kehtna võistlejad tahavad programmeerida raplamaalaste jaoks orienteerumismängu, Võrumaa infotehnoloogia süsteemide nooremspetsialistid aga soovivad luua spordirakenduse, kust saab reaalajas näha Eesti mängude tulemusi.

„Üks meeskond soovib arendada rakendust, mis lihtsustaks auto remontimist ja aitaks leida mehaanikuid. Teine tiim tunneb puudust äpist, mille abil leida vabu parkimiskohti kaubanduskeskuste juures ja muudes avalikes parklates. Tahetakse ka välja töötada rakendust, milles saab tutvuda poodide tootevalikuga ja võrrelda hindu. Soovitakse luua äppi, mis aitab eri riikide seadusandluses orienteeruda, ning tarkvara droonile ja Android-seadmele, mis teostab metsamõõtmist täpsemalt ja väiksema ajakuluga,” kirjeldas ta digiideid.

Esimesed koolituspäevad toimuvad 26. ja 27. oktoobril Tallinna Ülikoolis, kus kutsekoolinoored läbivad digitaalsete oskuste testi ning saavad ülevaate prototüüpimisest kuni nutiseadmete eripärani.

Koolituse lõpus saavad osalejad spetsiaalsed digitaalsed passid, mis on tõestus tulevasele tööandjale omandatud oskustest ja kogemustest.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus