Küsitlus: Mida teete suvise puhkuse ajal?

Urve Kännaste, meditsiinitöötaja Jõgevalt:

“Kõigepealt tahaksin end tööst välja lülitada, kui vaid oskaks. Eks see töö, mida juba üle kahekümne viie aasta peetud, olegi nagu nakkushaigus, mis külge jäänud. Esimesed puhkusepäevad kuluvadki harjumiseks, et vaat täna ma ei peagi kellapealt tööle minema. Mul on maal suvekodu, kus saan aiatööd teha. Mulle meeldib ka heina niita ja riisuda. Vikatiga niitmise olen juba selgeks saanud, ei tea küll, kui hästi või õigesti ma seda vikatit käes hoian, aga hein jääb maha küll. Vikatit mõistan ka ikka siuh ja säuh luisata. Päevitada saab ka maatööd tehes, kuid rannaliival peesitada ja järves või meres supelda on samuti vaja. Kuremaal on juba päris palju käidud, nüüd tahan minna Hiiumaale ja mere äärde. Mulle meeldib olla looduses, aga ei mingisuguseid kämpinguid ega hotelle! Ööbin kas telgis või koguni lageda taeva all. “

Enn Kivi, riigiametnik Palamuse vallast Eerikvere külast:

“Tiirutan natuke mööda Eestimaad ja vaatan kohti, kus pole veel käinud. Seekord käin läbi näiteks Lääne-Virumaa mõisad. Kursusekaaslased ja sõbrad on pudenenud mööda Eestit laiali, nii et ööbimismuret mul ei ole ja pealegi on kohalik giid kohe käepärast võtta. Kui mullu vaatasin rohkem ida ja põhja poole, siis seekord läände. Saaremaal, kus elavad mu emapoolsed  sugulased, tuleb ka ära käia. Puhkus ongi külaskäikudeks just seetõttu hea, et ei pea kellapealt kodus tagasi olema.  Ja kui juttu jätkub kauemaks, pole nädalapäevalgi tähtsust. Kodustele töödele ei raatsi ma oma puhkust küll raisata, need tööd katsun ikka enne või pärast puhkust ära teha. Tavaliselt ongi mu puhkused olnud juulis, siis on alati ilusad ilmad. Ujumas käin, aga ma pole selline, kes plaa?il peesitab. Mu kärsitu iseloom ei luba vagusi lesida ega oodata, kuna päike  peale hakkab.”

Merle Silbergleich, teenindaja Tallinnast:

“Kuna praegusel ajal on tööl väga kiire, siis suvepuhkuse ajal on ometi võimalus olla koos oma kallite ja lähedaste inimestega. Mul just algaski puhkus ja osa sellest veedan Vooremaal. Olen olnud Palamusel, Kuremaal, Peipsi ääres ja mujalgi, laupäeval tahan minna Mustvee veepeole. Vooremaal on kena olla, kuid mind kisub Lõuna-Eestisse, kuna Põhja-Eesti on mul hästi läbi käidud, sest olen sealtkandi tüdruk. Mulle meeldib matkata ja mind üllatab, kui korras on riigimetsamajandi matkarajad ja puhkeplatsid. Minupärast võib puhkuse ajal vahelduseks sadada ka vihma, sest päevitamine pole mulle oluline.  Juhatan tööd solaariumis ja kui soovin, saan end igal ajal pruuniks päevitada. Sügisel tahan minna Bosniasse missioonil olevale perekonnale külla ja Aadria mere äärde. Tunamullu käisin Horvaatias, siis hakkas meri meeldima.”

Anne Saar, Palamusel puhkav pedagoog:

“Juba aastakümneid veedan oma suvepuhkuse oma kodukandis Palamusel. Siin on palju õhku ja vett ning tore supluskohake lähedal. Õpetajal on küllaltki pikk puhkus ja selle ajaga jõuab teha palju. Kõiksugu remondi- ja muud tööd olen lükanud järgmisesse aastasse, nüüd on esiplaanil vaimsed huvid ja vaimu värskendamine. Järgmisel nädalal olen Harjumaal Vihasool näitejuhtide iga-aastases suvelaagris. Seekord lavastab Üllar Saaremäe seal näitemängu “Inimese poeg”, millega käime ka mõned korrad esinemas. Natuke puhkust kulub ka kokkutulekute organiseerimisele ja seltsielule.  Augustis tulebki üks väga tähtis kokkusaamine: meie esimene õpetaja Aino Tooming tahab näha neid “lapsi”, kes 1956. aastal, seega pool sajandit tagasi, astusid Palamuse kooli esimesse klassi. “

Tanel Niklus, metsandusspetsialist Siimustist:

“Juunis oli mul esimene osa puhkusest ära, jupike jääb veel augustisse. Nädal aega olin Horvaatias ja sai ka Aadria meres käidud, kuid vesi oli veel natuke külmavõitu. Läksin küll lõunamaale, kuid sel ajal oli Eestis  isegi palavam kui seal. Puhkuse ajal jõudsin lõpetada ka oma magistritöö ja selle kaitsta. Hilistel õhtutundidel jäi aega ka jalgpalli huvitavamaid mänge vaadata. Siiani olin Saksamaa poolt, kuid tema langes nüüd välja. Puhkuse teise poole olen kodumaal. Mõned mu sõbrad ja tuttavad on Saaremaal. Lähengi sinna, vahelduseks veidi teistmoodi loodusesse ja eks varbad saab ka soolases vees märjaks teha. Muidu käin ma ujumas Kaave ja Pedja jões. Oma puhkusekavatsused olen ma alati täitnud, sest ma  planeeringi vaid seda, mida jõuan täita. Üle oma jõu ja võimaluste pole ju vaja töötada ega puhata.”

Marika Kirjutaja, nelja lapse ema Jõgevalt:

“Olen olnud juba kolm aastat lapsepuhkusel ja saanud ka natuke tööd teha. Eks see laste kasvatamine ole nii töö kui ka puhkus. Sügisel, kui pesamuna saab lasteaeda, üritan hakata täiskohaga tööle ja mine tea, kas ma järgmisel suvel puhkust saangi. Seepärast olengi mõelnud sellel suvel hästi paljudes kohtades käia. Eelmisel kuul saigi käidud Soomes, siis Palamuse jaanitulel ja oma kolme venna sünnipäeval. Üks poeg lõpetas mul juba keskkooli, see oli meie jaoks samuti tähistamist vääriv sündmus. Suvel on üsna palju vabaõhuüritusi ja etendusi, püüan ikka lähikonnas toimuvatel üritustel käia. Laupäeval lähengi Laiuse lossivaremetesse Liivi ordupäeva ja käsitöölaata vaatama. Unistus on minna Saaremaale, sest ma pole saarel ega mere ääres varem olnud.”

Küsitles ARDI KIVIMETS          

blog comments powered by Disqus