Kus tegijaid, seal nägijaid

Politseiametnikud kirjutavad leheveergudel tavaliselt liiklusega seotud probleemidest. Mina tahan seekord rääkida hoopis  muust.

Mulle meeldib Jõgeva linnas jalutada. Linna pargid on korda tehtud ja kõikjal kasvavad kenad lilled. Samas ei oska mõned inimesed seda ilu hinnata ja rikuvad linnapilti. Lilled on istutatud suure töö ja vaevaga. Peenrad ja lillekastid vajavad rohimist ja kastmist, hulk inimesi teeb selleks iga päev mitu tundi tööd, et linn suvel kaunis välja näeks.  

3. juuli hilisõhtul võtsid kaks vanemat naisterahvast kätte ja kiskusid Jõgeva kesklinnas Suure tänava ääres asuvast lilleklumbist välja suure hulga lilletaimi. Istikuid täistopitud kilekottidega neil aga sündmuskohalt lahkuda ei õnnestunud, sest linnaaednik isiklikult tabas nad teolt. Naised said külge lillevarga tiitli, mida keegi endale arvatavasti ei ihalda. Milleks naistel aga neil taimi vaja oli, seda ei osanud nad isegi seletada.

Lillede väljatõmbamisega peenrast tekitati Jõgeva Linnavalitsusele varalist kahju ja politsei on antud juhtumi kohta alustanud väärteomenetluse.

Lillevargad on tekitatud kahju juba hüvitanud, ent oli seda kõike siis üldse vaja? Naistel oli häbi politsei ees ning veel suurem häbi siis, kui nad linnavalitsuses kahjusid kinni maksmas käisid. Viga said ka  taimed: osa lilli õnnestus tagasi istutada, kõik paraku ellu ei jäänud.

Teadmiseks neile, kel silm poes või mujal võõrast asja himustanud: tabamisel ootab trahv, korduvate varguste eest või juhul, kui varastatud kraami maksumus ületab 1000 krooni, saab aga võtjat karistada juba kriminaalkorras. Inimesed, olgem mõistlikud ja elagem seaduskuulekalt, sest ikka kipub olema nii, et kus on tegijaid, seal on ka nägijaid! Osta on odavam!

Nähes õigusrikkumist, teavita politseid!

DIANA ERIKSON,

vanemkonstaabel

blog comments powered by Disqus