Kursis avati renoveeritud jahiloss

Möödunud reedel avati Puurmani vallas Kursis paljude külaliste osavõtul ettevõtja Alikee Kubi eestvedamisel külalistemajaks, toitlustamiseks ning erinevate sündmuste korraldamiseks renoveeritud jahiloss.

1881. aastal krahv Mannteuffeli algatusel krahvinna jaoks ehitatud ja nüüdseks ajaloohõnguliseks külalistemajaks renoveeritud Kursi jahilossi avamisel lõikasid lindi OÜ Kursi jahiloss juhatuse esimees Alikee Kubi ja tema abikaasa EELK Kursi Maarja Elisabeti koguduse õpetaja Sulev Sova. Nad rääkisid, milliste põhjalike tööde ja pingutustega sai jahilossist taas stiilse väljanägemisega hoone. Nõukogude ajal oli hoones algul Kursi haigla, seejärel elasid seal inimesed, kellest mitmete elukommete tõttu maja tugevasti kannatada sai ja tõsisesse lagunemisohtu sattus

Jahilossi renoveerimiseks kulus üle 10 miljoni krooni. “Projekti investeeris minu ettevõtluspartner psühholoogiadoktor Gertrud Becker Saksamaalt, rahalist toetust saime ka Leader programmist ning tarviliku omaosaluse tagas OÜ Kursi jahiloss,” rääkis Alikee Kubi, kelle eestvedamisel algasid jahilossi põhjalikumad taastamistööd 2006. aastal.  

“See maja on taastatud täies ilus ja uhkuses, andku taevas jõudu ja tarkust kõigile, kes selle eest hoolitsevad, seda üleval peavad,” lausus jahilossi õnnistanud Tartumaa praost Joel Luhamets.

Puurmani vallavanem Rauno Kuus märkis, et on kohaliku mehena maja ajaloo ja käekäiguga hästi kursis. “Tean, missugust vaeva ja pealehakkamist nõudis pererahvalt maja korda tegemine,“ märkis ta.

“Alikee Kubi järjekindlus paneb imestama. Olles ettevõtja tean, kui palju peab ettevõtluses vaeva nägema, et midagi märkimisväärset korda saata,” lausus Puurmani vallavolikogu liige Väino Vahtra.

Renoveerimistöid  teinud Cobra Grupi juhataja Juhan Algus kiitis Kursi jahilossi eestvedajat kui usaldusväärset ja ehitusvaldkonnas avara silmaringiga ning teadmishimulist tellijat.   Avamispeol esinenud muusik Feliks Hermanni sõnul on jahilossis piisavalt hea akustika.

Alikee Kubi sõnul saab külalistemajja praegu majutada veerandsada inimest, kusjuures luksuslikumaid elamistingimusi eelistavate klientide jaoks on ka sviidid.

“Mitmesuguste sündmuste korraldamiseks sobivad kolm saali, mida nimetame peasaaliks, jahisaaliks ja muusikasaaliks.  Mõeldes hoone ajaloolisele väärikusele oleme toad sisustanud antiikses stiilis mööbliga.  Praegu toitlustame ettetellimisel, tulevikus  aga ka iga päev. Selleks võtame tööle ka koka, kelle valime välja konkukursil,” lisas perenaine.

Kursi jahilossi külastanud maavanem Viktor Svjatõsev soovitas Alikee Kubil valida menüüsse ka firmaroog. Maavanema hinnangul võiksid Kursi kirikumõisa ja siinse jahilossiga tulla tutvuma mitmed turismigrupid ja näiteks needki, kes külastavad naabervallas Tabiveres paiknevat  Elistvere loomaparki.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus