Kursi Selts tahab korrastada jõeäärse kaldariba

Mittetulundusühing (MTÜ) Kursi Selts plaanib korrastada Puurmanis tammi juures Pedja jõe äärse rannariba, et inimestel oleks korralik supluskoht koos riietuskabiinide ja muu vajalikuga. 

Veel on seltsil plaanis koostöös muinsuskaitse- ja keskkonnaametiga jätkata koolipargi korrastamist ning teha korda kaldapromenaad. Seda teeme vallaga käsikäes,” rääkis üks MTÜ Kursi Selts eestvedajatest, ettevõtja Aare Käärsoo.

Suvel sai Puurmanis üle pika aja taas paate ja vesijalgrattaid laenata, sest Käärsoo avas juuli alguses laenutuse. Kokku oli huvilistele praegu välja pakkuda neli paati ja kaks vesijalgratast. Paati sai laenutada 25 krooni eest tund, vesijalgrattaga sõidu eest tuli tunnis loovutada 50 krooni.

Paatide ning vesijalgrataste soetamiseks ja paadisildade rajamiseks sai MTÜ Kursi Selts Leader-programmist 175 075 krooni toetust.

Kui 15. jaanuaril avaneb Leader-programmi uus taotlusvoor, esitab Kursi Selts taotluse Pedja jõe saariku kordategemiseks.

Talvel on selleks rohkem võimalusi, siis ei pesitse saarekesel linnud ja kellegi rahu ei häirita,” ütles Käärsoo, kelle sõnul algab saariku korrastamine tõenäoliselt juba jaanuaris.

Ka saab korraliku jääga sinna jalgsi minna ning Pedja jões olevale väikesele saarele plaanib Kursi Selts rajada puhkekoha koos grillimisvõimalusega. Pidasime keskkonnaametiga nõu, harvendasime võsa ja seda tööd tuleb jätkata,” rääkis Käärsoo.

Veel tahab Kursi selts aidata muretseda Puurmani Avatud Noortekeskusele uut tehnikat selle asemele, mis sealt sügisel varastati. Plaanis on kirjutada projekt, et saaks keskuse majale  ka korraliku signalisatsiooni.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus