Kursi park saab laupäeval kolmekümne puu võrra rikkamaks

Üritustega alustatakse Kursi kiriku kompleksi juures kell 14, kui Puurmani vallavalitsuse kingitud lipuvardasse tõmmatakse lipp, mille on lubanud annetada maavanem Aivar Kokk.
Lipu  pühitsevad Tartumaa praost Joel Luhamets ning piiskop emeeritus Kuno Pajula.
Kurssi on laupäeval oodata palju külalisi. Kursi kirikuõpetaja Sulev Sova sõnul on puude istutamise tseremooniale ja sellele järgnevale kontserdile oodata Läti suursaadikut, samuti külalisi  Saksa, Inglise ja USA saatkondadest, samuti võtab tseremooniast osa endine Inglise parlamendi alamkoja saadik, üks pargi uuendamise initsiaatoreid  Lord Carlislei, kes peab ka loengu Eesti ja Inglismaa suhetest aastatel 1918-1920.
Lisaks on üritusele oodata  president Lennart Meri, parlamendisaadikuid ning vallavalitsuste ja -volikogude liikmeid. Loomulikult on oodatud üritusest osa võtma kõik kohalikud inimesed ja teised huvilised.
Pargis toimub  ka Urmas Saksa hobuste show, kus kuus õpetatud hobust annavad etenduse grupis liikudes.
Õhtu lõpeb heategevuskontserdiga Kursi kirikus, kus kell 19 esinevad Siiri Sisask ja Urmas Lattikas. Kontsert on tasuta, kuid oodatakse annetusi Kursi kiriku remondiks. Annetusi kogutakse esmalt kiriku välisseina renoveerimiseks, mida tuleb lubjata ja valgendada, samuti hoone siseremondiks.
EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus