Kursi kihelkonnapäeval saab tutvuda renoveeritava Puurmani mõisakompleksiga

Projekti Unustatud mõisad raames toimuv üritus Puurmani mõisakompleksi ja mõisaolustikuga tutvumiseks toimub tänavu esmakordselt Kursi kihelkonnapäevadel.

?Külalistele on giidideks ajaloohuvilised kooliõpilased, kes valdavad ka võõrkeeli ning tulevad toime  välismaalaste teenindamisega,” ütles Puurmani Gümnaasiumi direktor Raivo Põldaru.

Koolijuhi sõnul on võimalik saada ülevaade kunagises Puurmani mõisahoones ja tänases koolimajas tehtud renoveerimistöödest. ?Hiljuti jõudsime lõpule teise korruse ja treppide renoveerimisega, mida tegime mõisaarhitektuuri eripära järgides. Tulevikus plaanitseme aga korda teha kogu mõisahoone ja selle ümbruse,” rääkis ta.

Puurmani vallavanem Rauno Kuus märkis, et  mõisahoone lõplikuks renoveerimiseks kulub minimaalselt 16 miljonit krooni, millest 12 miljonit krooni läheb maksma esimese korruse, fassaadide ja katuste uuendamine. ?Kui kavatseme renoveerida ka mõisakompleksi kuuluvad hooned, on tööde maksumus veelgi suurem,? teatas omavalitsusjuht. Tema sõnul kirjutatakse projekt, et taotleda renoveerimistöödeks raha Norra Toetusfondist.

 JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus