Kuremaale tulevad taas tublid kabetajad

31. juulist 6. augustini toimub rahvusvaheline turniir „Jõgeva 2018“, mis ühtlasi maailma karikavõistluste neljas etapp. Tänavuste võistluste kolm esimest etappi toimusid Jamaical, Usbekistanis ja Itaalias. Nüüd jõuab vene kabe suurvõistlus esimest korda Eestisse, kus võõrustajaks Jõgeva vald ja Kuremaa.

64ruudulises kabes peetav ja Kuremaal korraldatav turniir toimub juba üheksandat aastat. Selle aja jooksul on osalejaid olnud palju. Näiteks möödunud aastal oli vanim osaleja 82 aastane vanune ja noorim 10aastane. – see on sellel aastal

Jõgeva kabeklubi juhatuse esimees Ülar Poomi sõnul pole osalejate arv veel lõplik, kuid endast on märku andnud ligi 40 mängijat. Möödunud aastal võttis turniirist osa 35 kabetajat. Osalejaid tuleb kokku seitsmest riigist, lisaks meie naabritele ka Kasahstanist, Moldovast ja Ameerika Ühendriikidest.

Oma tulekust on teada andnud Jõgeva rahvusvahelise turniiri viiekordne võitja, lätlane Guntis Valneris, eelmise aasta võitja, Moldovast pärit Ion Dosca ning tänavuse MK-sarja liider, leedulane Arunas Norvaishas. Osaleb ka Eesti 2018. aasta 64ruudulise kabe meistrivõistluse esikolmik, suurmeister Arno Uutma, Andrus Tull ja Urmas Väärtnõu.

IDF president Vladimir Langin on praegu hõivatud Aafrika meistrivõistluste ettevalmistusega, kuid saatis tervitused kõigile osalejatele. „Soovin teile kompromissitut mängu, eredaid võite ja loomingulisi saavutusi, samuti head ajaveetmist Eestis,“ selgitas Langin.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus