Kuremaal tunnustati tänavusi medaliste

Nii, nagu varasematel aastate, toimus ka tänavu kooliaasta lõpus maakonna tublimate lõpetajate vastuvõtt Kuremaa lossis, kus sel aastal said tunnustuse osaliseks 19 Jõgevamaa koolide edukat õpilast ning nende lemmikõpetajad.

Ürituse alguses kinnitas Jõgevamaa haridusosakonna peaspetsialist Tiit Ustav, et gümnaasiumilõpetajad on kõige targemad inimesed üldse, kuna neil on kõige laialdasemad teadmised.

Tublimatele koolilõpetajatele esinesid Jõgevamaa parimad laululapsed, kes võitsid maakondlikul lauluvõistlusel pääsu  Laulukarussellile ja keda juba järgmisel hooajal ETVs näha ja kuulda võib.

Pärast muusikalist vahepala tunnistas maavanem Aivar Kokk, et ta pole ammu nii head kontserti kuulama juhtunud. Veel sõnas maavanem, et pärast gümnaasiumi tuleb veel parem periood ehk tudengiaeg ning pani noortele südamele, et pärast  elukutse omandamist võiksid nad ikka kodukanti tagasi tulla. 

Maavanem tegi üllatuse

Tänavu paluti koolidel oma parimaid lõpetajaid ka iseloomustada. Peamiselt räägiti õpilaste huvialadest.

Jällegi peab nentima, et kes teeb, see jõuab, sest paljudel kuldmedaliga lõpetajatel on ka kooliväliseid hobisid. Näiteks tegeleb Jõgeva Ühisgümnaasiumi kuldmedaliga lõpetav Liina Sobak veel ka ujumise, ratsutamise ning võrkpalliga. Samas on ta suur reisihuviline. Parimatest parimaid ehk kuldmedaliga lõpetajaid oli tänavu seitse ja hõbedaga lõpetas kuus abiturienti. Tunnustati neidki, kes medalist napilt ilma jäid, kuid siiski oma kooli parimad õppurid olid.

Veel märgiti ära ka Põltsamaa Ametikooli kaks noormeest, kes lõpetavad kooli väga heade tulemustega. Nendest üks, Egert Miljand, lõpetas kooli ainult viitega ja ta on kutsutud ka  vabariigi presidendi vastuvõtule.

Maavanemal oli abiturientidele ka üllatus. Nimelt loosis ta kohapeal välja kaks piletit rock-ooperile “Ruja.“ piletite õnnelikuks omanikuks sai Maria Orb Jõgeva Ühisgümnaasiumist, kes viikase koos kaaslasega kontserdile  maavanema ametiautoga. 

Õppida pole kunagi hilja

Väga heade tulemustega lõpetasid tänavu Jõgeva Täiskasvanute Keskkooli Carmen Aria ja Ülli Heinmann, kes said hõbemedali. Carmenit iseloomustati kui inimest, kes oskab väärtustada aega ja kellel on tahe iseseisvalt töötada. Ülli on õpetajate sõnul väga töökas ja andekas. Tema deviisiks on “hoia inimest”.

Nii Üllil kui Carmenil on plaan edasi õppima minna, kuid esialgu soovivad nad natuke koolist puhata. Hetkel ei oska kumbki päris täpselt öelda, mida tulevikus edasi õppida.

Carmen arvab, et temale sobiks paremini midagi majandusega seotut. Mõlemad täiskasvanute kooli lõpetajad kinnitasid, et selles koolis on kerge ja hea õppida, sest õpetajad on väga abivalmid ja mõistvad.

EILI KOITLA

Kuldmedaliga lõpetajad:

Mari-Liis Saar  Jõgeva Gümnaasium

Laura Suur  Jõgeva Gümnaasium

Liina Sobak  Jõgeva Ühisgümnaasium

Maria Orb   Jõgeva Ühisgümnaasium

Marja-Liisa Roos  Jõgeva Ühisgümnaasium

Älis Kulp Põltsamaa Ühisgümnaasium

Laura Lang  Tabivere Gümnaasium 

Hõbemedaliga lõpetajad:

Merli Kirsimäe   Jõgeva Gümnaasium

Marta Makarevitš  Jõgeva Ühisgümnaasium

Taavet Leppik Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasium

Anni Nurmekivi  Põltsamaa Ühisgümnaasium

Carmen Aria  Jõgeva Täiskasvanute Keskkool

Ülli Heinmann </span>Jõgeva Täiskasvanute Keskkool

blog comments powered by Disqus