Kuremaal tunnustati maakonna parimaid õppureid

Neljapäeval tunnustati Kuremaa lossis tänavusi parimaid Jõgevamaa koolide õpilasi, kes olid kohalikel ja vabariiklikel olümpiaadidel silmapaistvalt esinenud.

Kokku oli Kuremaale kutsutud 52 õpilast ja 47 õpetajat. Ürituse sissejuhatuseks rääkis maavanem Aivar Kokk, et tal on hea meel selle üle, et paljud meie maakonna noored on leidnud endale ühe või isegi mitu õppeainet, milles nad on parimad.

Veel sõnas maavanem tublidele noortele, et pärast edukat koolilõpetamist tasuks minna maailma rändama ning pärast, kui pereloomise aeg käes on, tulla  tagasi oma kodukanti. Põltsamaa vallavanem Toivo kinnitas,  et omavalitsusjuhid on õnnelikud, et paljud Jõgevamaa noored on piisavalt püüdlikud, et mitte leppida korralike koolipoisihinnetega ehk kolmedega, vaid annavad endast parima. 

Ennast tuleb sundida

Enim ehk neli esikohta maakondlikel olümpiaadidel kogunud Jõgeva Ühisgümnaasiumi 9. klassis õppiv noormees Ragnar Kriiska avaldas veendumust, et ennast tuleb natuke distsiplineerida ja sundida ning siis tulevad ka soovitud tulemused. Tema sõnul ei ole olümpiaadideks valmistumine väga keeruline. “No paar nädalat enne võistlust tuleb rohkem pingutada ja siis on ette tulnud ka mõni unetu öö, kuid kogu oma aega ma õppimisele ei kuluta,” selgitas Ragnar, tunnistades samas, et pelgalt õpikutekstide pähetuupimisest olümpiaadide võitmiseks ei piisa, vaja läheb ka pisut andekust.

Tema kohta kehtib ka käibefraas “kes teeb, see jõuab,” sest noormees õpib Jõgeva muusikakoolis klaverit ning tahab tulevikus kindlasti muusikaõpinguid jätkata.  Elukutse valikule<span style=”mso-spacerun: yes”>  pole ta enda sõnul veel päris tõsiselt mõelnud. Teda köidavad klaveriõpingud, aga tegelda võiks edaspidi ka millegi  ulmelisemaga, näiteks tuumafüüsikaga. 

Kodus ei räägita vene keelt

Erilise tunnustuse osaliseks sai Jõgeva Ühisgümnaasiumi 10. klassi õpilane Kadi-Riin Sarapuu, kes võitis vene keele maakondlikul olümpiaadil esikoha. Olümpiaadi pealkirjaks oli “Kodus ei räägita vene keelt”, mis tähendab, et võistleja emakeeleks on eesti keel. Kadi-Riin sai esikoha ka maakondlikul keemiaolümpiaadil.

Õpioskuste võistkondlikul olümpiaadil olid maakonna parimad Tabivere Gümnaasiumi “viiendikud” Andres Katte, Tauri Laurits, Lyandra Ojarand, Artur Aunap ja Helena Leontjev. Nende juhendajana sai tunnustuse osaliseks ka õpetaja Katrin Roodla. Majandusolümpiaadil olid võistkondlikus arvestuses parimad Jõgeva Ühisgümnaasiumi neiud Kristi Talistu ja Liina Laumets.

Edukad õpilased said preemiaks Apollo raamatukaupluse kinkekaardid, olümpiaadivõitjate juhendajad aga maavanema pühendusega Jõgevamaa aastaraamatu. Enne pidulikku vastuvõttu tehti kutsutud seltskonnast lossitrepil foto, vastuvõtu lõppedes said päevakangelased fotod juba kätte.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus