Kuremaal tuleb Jõgevamaa Arengukonverents

2. juunil Kuremaa lossis peetaval Jõgevamaa Arengukonverentsil käsitletavad teemad on haldusreform ja riigi võimalused majanduse edendamisele kaasa aidata.

Arengukonverentsi esimese teemaderingi pealkirjaks on “Haldusreform kui kuum kartul“.

“Kindlasti huvitab paljusid inimesi, kuidas lahendatakse haldusreformi küsimused järgnevatel aastatel. Selge, et praeguse süsteemiga edasi minna ei saa ja väikestel omavalitsustel on raske tänases olukorras hakkama saada, kasvõi juba sellepärast, et eelarves ei jätku piisavalt raha kõikide valdkondade spetsialistide töölepalkamiseks,” ütles arengukonverentside idee algataja, Jõgeva maavanem Aivar Kokk.

Arengukonverentsil vaetakse ka teemat “Riik — dirigent või pealtvaataja Eesti majanduses”. Ennekõike arutletakse seda, missugune roll peaks riigil olema Eesti majanduse uuesti tõusule pööramisel. Vaetakse näiteks, kas võtta  eeskuju Saksamaast, kust ostetakse tagasi üheksa aastat ja vanemaid autosid, mille eest inimesed

saavad 2000 või  3000 eurot, et  nad  ostaksid selle eest uue auto. Nii tagatakse töö  autotootjatele,” tõi maavanem näite.

Ettekandeid peavad arengukonverentsil rahandusminister Ivari Padar, Riigikogu liige Peep Aru, siseministeeriumi kohaliku omavalitsuse  ja riigihalduse osakonna juhataja Väino Tõemets, majandusekspert Heido Vitsur, Tartumaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht Jaan Õunapuu, Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht Ants Orgulas, Tartu Ülikooli lektor Viljar Veebel  ja Liepa vallavanem Andris Rancas Lätist.

Tänavusel arengukonverentsil on iga teemakäsitluse lõpus  foorum,  kus esinejatele saab küsimusi esitada  ning lektorid saavad ka omavahel diskuteerida.

Arengukonverentsi korraldavad Jõgeva Maavalitsus, Jõgevamaa Omavalitsuste Liit, Europe Direct Jõgeva, Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus ning Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus