Kuremaal tuleb esinduslik juubeliturniir

Eeloleval laupäeval avatakse Kuremaa lossis juba 10. korda toimuv Jõgeva kabeklubi rahvusvaheline turniir 64-ruuduses kabes. Teist aastat järjest on tegemist ka MK-võistluste etapiga.


Nagu ütles suurturniiri peakorraldaja Ülar Poom, osaleb tänavusel võistlusel 34 kabetajat üheksast riigist. „Seda juhul, kui kohale jõuavad ka viis kabetajat Etioopiast. Loodame, et esmakordselt on Jõgeva turniiril esindatud ka Aafrika kontinent.”

Kuigi tänavuselt turniirilt jääb kõrvale eelmise aasta võitja (kokku kuus esikohta), Läti suurmeister Guntis Valneris, on turniiri koosseis läbi aegade tugevaim. „Kaasa teeb viis suurmeistrit. Lisaks kahele Leedu kabetajale 2017. aasta võitja Ion Dosca Moldovast, Valgevene suurmeister Andrei Valyuk ja Arno Uutma Eestist. Valneris on kahjuks samaaegselt seotud oma treeneritööga Hiinas ja jääb seekord kõrvale,” rääkis Poom.

Jõgevamaa kabetajad on esialgsete andmete põhjal esindatud nelja sportlasega: Merilii ja Triinu Jalg, Kaljo Siimer ja Uno Plakk.

„Õed Jalad mängivad praegu Poolas 100-ruuduse kabe noorte EM-il. Vahetult enne Kuremaa turniiri jõuavad koju. Siis mängivad siin kaasa, mille järel ootab neid Bulgaarias ees noorte MM. Kuna Merilii mängis äsja veel Riia suurturniiril, kus ta sai noortest 5. koha, siis on mängukoormus tüdrukutel suur. Aga ega muidu paremaks ei saa ka,” arvas Ülar Poom.

VOOREMAA 

blog comments powered by Disqus