Kuremaal toimub Eesti harrastusteatrite suvekool

Kuremaa Lossis toimub Eesti Vabariigi harrastusteatrite lavastajate ja näitlejate suvekool. Näitlejameisterlikkust lihvib 25 harrastusnäitlejat erinevatest Eestimaa harrastusteatritest. Õppejõud on Maret Mursa ja Lennart Peep.


„Me teemegi selleks suvekooli, et kõik harrastusnäitlejad teaksid mis on teater, mis on teatrikunst. Meil kõigil on ettekujutus, kuidas see teater peaks olema, aga kuidas need reeglid tegelikult on,” ütles Eesti Harrastusteatrite Liidu juhatuse liige Tiina Tegelmann.

Harrastusteater on tema sõnul teatrikunsti osa. See pole pelgalt mingi näitering, on midagi palju suuremat. Ei ole nii, et lähed kohe lavale. Suvekoolide roll on väga oluline loomaks arusaama, mis on teater, kuidas seda teha. Lavataguse analüüsi töö – näitleja saab aru mis rolli ta looma hakkab, kuidas ta sõna ja keha kasutab…

„Tore ja ehe on, et mängime oma kodukohas, tulevad omad inimesed, tulevad inimesed kaugeltki. Me püüame hoida latti kõrgel, et inimesed tulevad, saavadki keerulise dramaturgiaga tüki, saavad juurde võtta värske Pavlova koogi ja hea kohvi, vaheajal ja pärast etendust arutleda nähtu üle,” rääkis Pärnumaad esindav koordinaator, EHL juhatuse liige Argo Juske.

„Suvekooli teema on hariduse ja harituse teema, see on väga pikaajaline traditsioon. Sel aastal on esimest korda kaks suvekooli, üks Kuremaal, teine Raplamaal.

Seekordse suvekooli läbiv teema on näitlejameisterlikkus. Me oleme aastaid teinud lavastajatele ja nüüd on kandev roll näitlejail“, tutvustas toimuva sündmuse sisu Eesti Harrastusteatrite Liidu tegevjuht Kristiina Oomer.

KATERINA PUUSEPP

blog comments powered by Disqus