Kuremaal saab suusatada, Jõgeval uisutada

Möödunudnädalane lumesadu ja krõbedad külmakraadid on loonud võimalused suusaradadele minna ning uisusõpradel esimesi piruette ja poognaid teha.

Kuremaa terviseradadel alustati rajapõhja tegemisega kohe, kui esimene suurem kogus lund maha sadas. Praegu on kõikidel radadel suusatamine võimalik. Sõita saab ühe, kahe, kolme ja viie kilomeetri pikkusel ringil. Kella üheksani õhtul on valgustatud 2,5 kilomeetri pikkune ring. Terviseradade hooldaja Andres Lippur tõdes, et praegu on lund rajamasina jaoks veel siiski vähevõitu, sestap on rajapõhi tehtud vaid Buraniga. Momendil Kuremaa ujulast veel suuski laenutada ei saa, põhjuseks asjaolu, et sageli soovivad suuskade laenutajad ujulast terviseradadeni suusatada, kuid praegu on radade ja asula vahelisel põllul siiski lumekiht nii õhuke, et see võib suuskadele liiga teha.

Möödunud nädalast saab kasutada Jõgeval Mustvee maanteel asuvat uisurada, mis on tööpäeviti avatud kella 16.00- 20.00.  Nädalavahetustel saab uisutada kella 14.30-20.00. Kohapeal saab paarikümne krooni eest laenutada uiske ja hokivarustust. Täiskasvanutele maksab uisutamine 15 krooni, noortele 10 krooni ja alla 8-aastased saavad uisuväljakut kasutada tasuta.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus