Kuremaal peeti neljandat korda jalgratturite maastikusõit

Enamik sõitjaid võistles meesteklassis, kuid esindatud oli ka üks juunior (Allar Soo), üks naine (Ingrit Ernits) ja üks veteran (Vello Pütsep)

Rada oli väga raske

Ürituse ühe korraldaja Vello Pütsepa sõnul oli rada üsna raske, sest asfalti praktiliselt ei olnud, sõita tuli vahelduval maastikul. Kuremaa võistluse eripäraks on, et kui enamik krossisõite peetakse ühisstardist, siis Kuremaa sõit eraldistardist. See tähendab, et hea tulemuse saamiseks tuleb veelgi rohkem pingutada, sest võrdlusmoment teiste võistlejatega puudub.

“Võistlus toimub meil traditsiooniliselt nii, et välja tuleb sõita Laiuse mäeni. Suur osa distantsist kulgeb mööda Kuremaa terviserada. Igal aastal oleme püüdnud muuta rada varasemast paremaks ja huvitavamaks, nii ka seekord,” rääkis Pütsep.

Rajameister oli Vello Pütsep, kohtunikuna oli ametis aga Andres Lippur.

Raja ettevalmistamisel oli vaja 2,8 kilomeetri ulatuses sihte niita, samuti traktoriga heinamaad tallata.

Kuremaa maastikurattasõidu näol on tegemist kolmiküritusega: talvel sõideti Vooremaa suusasõit, 18. septembril peetakse aga maastikujooks.

Tänavu oli osalejaid tavalisest mõnevõrra vähem, mis on tingitud sellest, et sel suvel on olnud palju rattaüritusi ning ka laupäeval oli konkureeriv võistlus Pärnu lähedal. Eelmistel kordadel on võistlejaid olnud üle kahekümne, nende seas ka noori.

Võistlus läks korda

Võistlejate väikesest arvust hoolimata pidas Pütsep Kuremaa maastikusõitu kordaläinuks, kogu Jõgeva paremik oli kohal, rada hea ning ilm ilus.

Rada kiitsid ka võistluse läbinud rattasportlased. Päeva parima aja sõitis välja Veiko Soo (39.08). Kui esimene lõpetaja Kaido Saar finisisse jõudis, hakkas võistlejaid saabuma üksteise järel, vahed olid väga väikesed.

“Rahapuudusel jäi reklaam tagasihoidlikuks, mis võis osavõtjate arvu mõnevõrra mõjutada. Samas ei tahaks üritust ka väga suureks ajada, see on mõeldud ikka eelkõige oma maakonna rahvale, 20-40 osalejat on sellise võistluse puhul optimaalne,” ütles Pütsep.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus