Kuremaal peetakse külapäeva

Pühapäeval esmakordselt toimuval Kuremaa külapäeval saavad teoks mitmed võistlused ja vaatemängud, võimalus on avardada silmaringi kohaliku ajaloo ja kultuuriloo alal, maitsta rahvuslikke toite ja tantsida mitmete ansamblite muusika saatel.

Mõte Kuremaal külapäev korraldada  tekkis  eelmise aasta lõpus loodud Kuremaa külaseltsil. „Eesmärk on korraldada sündmus, mis viiakse ellu paikkonna inimeste mõttejõu, tegevuse ja positiivse suhtumise toel,” ütles seltsi juhatuse esimees Aimar Pihlak, kelle sõnul on võetud vastu otsus, et külapäeva puhul heisatakse Kuremaal ka riigilipud. 

„Üks omapärasem  võistlus on    Endel Söödile kuuluva kummiku viskamine. Seda lubas legendaarne põllumajandusjuht ja nüüdne  vaarikakasvataja ka ise vaatama tulla. Ettevõtja Indrek Tammel korraldab aga korteriühistute vahelise muruniidukiralli.  Tutvuda saab ka sepatöö ja tsiklitega, sõita järvel paatide, vesijalgrataste ja lustilaevaga  Linda. Kauaaegne pedagoog ja koduloolane Paul Orav pajatab huvitavaid lugusid Kuremaa ajaloost.  Pakutakse kohaliku perenaise Viive Lahti keedetud suppi Kuremaa järve kaladest, toimuvad konkursid „Perenaise marjakook” ja „Peremehe hapukurk”.

Arvestades territooriumi ja elanike arvu, võib Kuremaad pidada üheks Eestimaa musikaalsemaks külaks. Ainuüksi tantsumuusikaansambleid tegutseb siin kolm: Retpop, Mini-Retpop ja Vana Kallim, kes kõik külapäeval ka esinevad,” rääkis Aimar Pihlak.

Avavalsile on lubanud esimeste hulgas minna Riigikogu liige Marika Tuus ja Kuremaa elu edendaja Uuno Laul.

„Olen osalenud paljudel suvistel kultuurisündmustel,  Kuremaa külapäev tõotab kujuneda üheks huvitavamaks,” ütles Marika Tuus.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus