Kuremaal koolitati korvpallitreenereid

Seminari korraldanud Eesti Korvpallitreenerite Liidu esimehe Üllar Kerde sõnul oli algul koolitusele oodata viitkümmend treenerit, kuid lõpuks tuli neid kokku ligi sada. Kolmel päeval jagas juhiseid võrdlemisi rahvusvaheline seltskond. Rolandas Radvilavicius Leedust rääkis soojendusest treeningul ja mängu ajal, reaktsioonist ja pallikäsitlustehnikast, Nihat Izic’i üleminekust kaitsest rünnakule, eelistatud üleväljapressingutest ja võistkonna komplekteerimisest. Samuti oli õpetamas Michael Schwarz Saksamaalt. Traumatoloog Gunnar Männik andis aga ülevaate sagedasematest vigastustest korvpallis, nende ennetamisest ja ravist.

“Üheski spordialas pole absoluutset tõde ja ei leidu ühtegi inimest maailmas, kes kõike oskab. Korvpallis on midagi uut väga raske välja tuua, peenusteni on aga vaja lahata nüansse, kuidas ja miks nii teha. Sel põhjusel me Kuremaale õppima kogunesimegi. Seminari läbi viimine oli tingitud ka uuest spordiseadusest, mille järgi peavad treenerid olema koolitatud vastavalt oma tasemele, kusjuures neil tuleb osaleda erialakoolitusel nelja aasta vältel 140 tundi, ” ütles Üllar Kerde.

“Ma ise pean väga oluliseks treenerite spordipsühholoogilist ettevalmistust. Selles valdkonnas puudub aga Eestis teaduslik erialakirjandus. Samas ei saa mikrokliima tekkimist võistkonnas ja selle parandamist kuskil täpselt ette kirjutada. See peab välja kujunema oma kogemuste najal,” lisas ta.

Üllar Kerde märkis, et väärikal tasemel seminari läbiviimine nõuab võrdlemisi suuri kulusid. “Märkimisväärset tasu tuleb maksta välislektoritele, kes ka oma kodumaal väga head palka saavad. Hea, et Kuremaal toimunud koolituse korraldamist toetasid Euroopa Liidu Struktuurfond ja Eesti Olümpiakomitee,” lausus Eesti Korvpallitreenerite Liidu juht.

Seminarist võttis osa korvpallitreenereid erinevatest Eestimaa piirkondadest, sealhulgas Saaremaalt ja Hiiumaalt. Koolitusel osalesid ka kogu Eestis tuntud korvpallispetsialistid Märt Kermon ja Jaanus Levkoi, kes oma kogemusi ka teistele edasi andsid.

“Kuremaa on korvpalliseminaride jaoks ideaalilähedane paik kaasaegse ja avara spordisaali, heade toitlustamise ja vaba aja veetmise võimaluste ja mõistagi kauni loodusega. Viimast tõestab seegi, et paljud treenerid alustasid päeva hommikuse matkaga. Ka järgnevatel aastatel hakkame Kuremaal selliseid seminare korraldama,” ütles Üllar Kerde.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus