Kuremaal ja Laiusel toimub Kalevipoja Rattasõit

  

Tuleval pühapäeval, 10. augustil saavad jõgevamaalased elada kaasa nimekate jalgratturite võistlemisele või hoopis ise rattasadulasse hüpata ja oma võimed proovile panna: teoks saab I Kalevipoja Rattasõit.

Kalevipoeg on siinmail tegelnud paljude asjadega: kündnud, laudu tassinud, kakelnud Soome sortsidega, viimasel ajal aga uisutab, rulluisutab ja sellest aastast sõidab ka rattaga. I Kalevipoja Rattasõit peetakse maha Kuremaa ja Laiuse mail 10. augustil. Meie Kalevipoja sõit on kolmeetapilise Nissan MTB Cup’i esimeseks ja ainukeseks osavõistluseks Eestis.

Võistluse muudab eriliseks fakt, et maastikurataste sõidus pole varem kolme riiki (Eesti, Läti, Soome) hõlmavat võistlussarja suudetud korraldada. Huvitavaks teeb võistluse ka see, et kaasa saavad lüüa nii harrastajad kui tippsõitjad. Starti oodatakse kuni paarisadat kihutajat.

Harrastajate jaoks Kalevipoja Rattasõit kindlasti põnevam ongi, sest jõudu saab proovida nii kodus kui ka tahtmise korral 24. augustil Soomes Lahtis ja 5. oktoobril Lätis Smiltenes.

Korraldajad on püüdnud ära kasutada kõiki Kuremaa-Laiuse ümbruse maastiku võlusid, et sõit osalejaile võimalikult mitmekesiseks muuta. Põhisõidus osalejad läbivad kaks 40 km pikkust ringi, mis annab võimaluse ka kiibitsejatele võistlust päris pikalt jälgida.

Kindlasti pakub pealtvaatajatele huvi, kui kiiresti liiguvad võrreldes asjaarmastajatega endised ja praegused profid Jaan Kirsipuu, Rene Mandri, Alekseis Saramotins, Kimmo Kananen. Mitmel korral peavad mehed murdma Laiuse tõusu ja Kuremaa suusaradasid.

Rahvasõidu pikkuseks mõõdetakse 43 kilomeetrit. Lisaks peetakse veel ka osavõtumaksuta kümnekilomeetrine hobisõit.

Hobisõit algab kell 11, põhisõit kell 12 ja rahvasõit kell 12.15. Stardid antakse Kuremaalt. Täpsemat infot Kalevipoja Rattasõidu kohta saab aadressilt www.sportinfo.ee .

Võistluse korraldamise põhiraskuse kannavad Pro Jalgratturite Klubi ja JSK Vooremaa-Centrum. Kõik huvilised on oodatud võistlema ja kaasa elama!

KALEV RAUDSEPP

blog comments powered by Disqus