Kuremaal avati kaasaegne võimla ja peeti ujula sünnipäeva

Kuremaale ujula ehitamise mõtte algatas omaaegne Kuremaa sovhoostehnikumi direktor Endel Sööt, kes pidupäevakõnes spordirajatise valmimist meenutas.

?Soov Kuremaale ujula ja täismõõtmetega võimla ehitada tuli tollastele ametkondadele ootamatult, sest niisuguseid kaasaegseid spordirajatisi polnud tollal isegi paljudes linnades,? rääkis Endel Sööt. ?Seetõttu pidime oma kavatsuste täideviimiseks pingelist selgitustööd tegema ja korduvalt raha saamiseks taotlusi esitama. Kui nähti, et sovhoostehnikum jääb oma plaanidele kindlaks, anti võimalus ehitustöid alustada ja pärast tõsist vaevanägemist õnnestus need ka lõpuni viia. Täiesti omanäolise ujulaprojekti koostas Eesti Maaehitusprojekt. Nii õnnestus ehitada ujula, mis sobib kasutamiseks tänapäevalgi ning kuhu käivad sportima inimesed mitmelt poolt.”

Endel Söödi sõnul oli Kuremaa ujula üldse esimene siseujula, mis Nõukogude Liidus maapiirkonnas asuvale põllumajanduskoolile ehitati.

Investeeritakse veelgi

Jõgeva vallavalitsus pidas sobivaks ühitada Kuremaa ujula sünnipäevapidustused renoveeritud võimla ja jõusaali avamisega. AS Jõgeva Ehitus on Kuremaa võimla täielikult kaasajastanud. Erksates värvitoonides spordisaalis on nüüd rohkem valgust ja avarust. Pealtvaatajad saavad spordivõistlusi jälgida saali kohale ehitatud rõdult.

Kuremaa spordi- ja tervisekompleksi uuendamise idee käis Jõgeva vallavolikogu esimehena välja tänane maavanem Aivar Kokk.

“Kui Jõgeva vald sai kogu spordikompleksi omanikuks, tuli mõelda ka selle rajatise majandamisele ja hakata investeerima 20-30 aastat tagasi ehitatud hoonete kaasajastamisse. Nii hakkasime kujundama Kuremaad Jõgevamaa tervisespordi pärliks,” lausus maavanem. “Tööd peavad aga jätkuma ning kogu Kuremaa tervise- ja spordikompleksi kaasajastamiseks kulub veel miljoneid kroone. Muu hulgas on tarvis välja ehitada tenniseplatsid ja jalgpalliväljak.?

Suvel sportijaid eriti palju

“Jõgeva vald võttis endale tõsise vastutuse ja kohustuse, kui Kuremaa spordikompleksi haldama hakkas ja selle uuendamiseks mitmed projektid käivitas,” ütles Endel Sööt uue näo saanud võimlas ringi vaadates.

Oma muljeid jagas ka staa?ikas treener ja kohtunik Ants Lend:

“Uus võimla on igati ilus Tuleb aga märkida, et ka omal ajal said noored siin päris korralikult spordiga tegelda. Tartu Korvpallikooli poisid käisid siin treenimas seitseteist aastat, nende hulgas ka näiteks Martin Müürsepp ja praegused Tartu Rocki korvpallurid. Tänu korralikele treeningutingimustele olid head ka Kuremaa tehnikumi korvpallitulemused. Nüüdseks on tehnikum kahjuks likvideeritud, mistõttu kohapeal kipub spordihuvilisi noori nappima. Õnneks tullakse aga Kuremaale sportima mitmetest teistest Eestimaa paikadest.”

“Eriti hoogne spordielu toimib Kuremaal suvisel koolivaheajal, mil spordigruppide teenindamine kohalikelt töötajatelt võrdlemisi palju aega ja vaeva nõuab,” kommenteeris oma tähelepanekuid Endel Sööt.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus