Kuremaal arutati, kuidas kindlustada Jõgeva saalihokile perspektiivikas tulevik

Maavanem Aivar Kokk tänas lõppenud hooajal eriliselt silma paistnud spordiklubi Jõgeva Tähe. ?Ma toon tervitused ka keskkonnaminister Villu Reiljanilt, kes ei saanud valitsuse kabinetiistungi tõttu tänasel koosviibimisel osaleda. Kuulsin aga, et Villu Reiljani kaasabil on leitud sponsor, kes on valmis toetama Tähet märkimisväärse summaga,” rääkis maavanem.

SK Tähe juhatuse esimees Marko Saksing kinkis maavanemale klubi sümboolikaga salli.  ?Meie tänavustele võitudele aitas oluliselt kaasa ka noorte liikmete kaasamine esindusmeeskonda. Pärast noorenduskuuri ennustati meile pronksmedalit, kuid saime taas kulla. Augusti lõpus kavatseme osaleda ka Euroopa karikavõistlustel,? ütles Saksing.

?Saalihoki arengule Jõgevamaal ja kogu Eestis on tugevasti kaasa aidanud ka Marko Saksingu vanemad Priit ja Aita Saksing. Nad on käinud olümpiakomitees, kus oleme selle spordialaga seotud probleeme arutanud,” lausus Olümpiakomitee president Mart Siimann.

Tähe klubi kiitis ka kauaaegne toetaja AS Kommest Auto juhatuse esimees Toomas Rütmann. Et Jõgeva saalihokimängijaid sponsoreerib ka Maardu linn, viibis vastuvõtul  linnapea Jevgeni Bõstrov. ?Meil on Jõgeva eeskujul kavas ka Maardusse saalihokimeeskond luua. Peagi avatavas spordi- ja kultuurikompleksis on saalihokimängijatel kindlasti head treenimisvõimalused,” lubas Maardu linnapea.

?Tähe kuldmedalid teevad mulle kui spordisõbrale alati rõõmu. Oleme valmis seda klubi ka tulevikus toetama,” ütles OÜ Põltsamaa Graniit juhataja Endel Pajumägi, kellel endal polnud võimalik vastuvõtul osaleda.

Vastuvõtul oli ka ehitusmees Kuno Peetersoo, kes on teinud spordikeskuses Virtus mitmeid vajalikke töid.

?Remontisin ja paigaldasin Virtuses poorte. Olen ka kogu aeg ise saalihokimänge vaatamas käinud. Mängud teevad minu jaoks huvitavaks nende pinge, kiirus ja noorte hoogne kaasalöömine,” ütles spordihuviline  ehitaja.

            Kuremaal toimunud mõttevahetusel selgus, et mitmetele Tähe esindusvõistkonna mängijatele ja ka spordiklubi liidrile Marko Saksingule on tehtud väärikaid pakkumisi oma võimete rakendamiseks mitmetes Eesti linnades ja ka välisriikides. ?Tublide spordimeeste võimalik lahkumine Jõgevamaalt võib aga saalihoki tuleviku keeruliseks muuta. Seega tuleb mõelda, et neil oleks igati arvestatav stiimul tegutseda ka edaspidi kodumaakonnas,” märkis ettevõtja Priit Saksing. ?Väga vajalik oleks luua mitmetes Jõgevamaa omavalitsustes  võimalusi kutseõppeks. Siis saavad ka spordimehed omandada eriala, millega oma kodukandis tööd saaks.  Sportlased on üldjuhul ka korralikud töömehed, kes perspektiivitundega ellu suhtuvad. Olen koos poja Markoga pidanud erinevate firmadega läbirääkimisi Tähe mängijatele töö leidmiseks. Seni on aga asjad jäänud arutelude tasemele,” tunnistas Priit Saksing. 

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev teatas, et pärast järgmise aasta eelarve vastuvõtmist ja sihtasutuse Virtus moodustamist  on kavas võtta linna palgale paar sporditreenerit, kellest üks on saalihokitreener.

 Mart Siimann arvas spordiklubi Jõgeva Tähe edasise käekäigu kohta järgmist: ?Eestis juhivad spordialasid spordialade liidud.  Ka saalihokiliidu juhatus peaks olema aktiivsem sponsorite kaasamisel. Saalihokikoondis on praegu arvestavatest Eesti võistkondadest kõige edukam. Samas on Tähele toetajate leidmiseks avarad tegutsemisvõimalused maavalitsusel ja linnavalitsusel. Ma tean, et Aivar Kokk peab saalihoki arengut väga oluliseks. Ka Jõgeva linnale on kindlasti uhkuseks võistkond, mille liikmed on maailmamastaabis läbi löönud.

Ka olümpiakomitee soosib ennekõike nende spordialaliitude tegevust, mille sportlased on võistlustel silmapaistvaid tulemusi saavutanud.?

Tähet toetanud  omanimelise osaühingu juhataja Eili Rajapuu kutsus maakonna ettevõtteid üles saalihokimängijaid aktiivsemalt toetama.  ?Maakonnas on piisavalt palju ettevõtjaid. Mõistagi pole alati võimalik spordielu suurte summadega toetada. Ka tagasihoidlikum sponsorlus ja hea tahe on igati toeks.?

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus