Kuremaal algab homme noorte meeste laululaager

Eestimaa Noorte Meeskoori kuuluvad enamikus gümnaasiumiealised poisid, kellel häälemurre möödas. Homme ja ülehomme Kuremaal peetavasse laululaagrisse on oodata noori laulumehi kõikidest maakondadest. Kohale tulevad ka eelseisva laulupeo üldjuhid, kes poistega proove teevad. Peale selle on laulurahval võimalus ühiselt vaba aega veeta, ujuda ja sporti teha. Homme õhtul aga kohtutakse noore lauljatari Liisi Koiksoniga.

Jõgevamaa Noorte Meeskoori kuulub praegu 34 lauljat. Detsembrikuus käisid dirigendid läbi maakonna koolid ning valisid välja laulupoisid, kes Jõgeva kultuurikeskusse laulma kutsuti. Dirigentidena asuvad tänavu tegevusse Tabivere valla kultuuritöötaja Imbi Pärtelpoeg ja Lähte kooli muusikaõpetajana töötav Küllike Joosing. Sisuliselt juhitakse koori siiski kolmekesi, kuid koori loomise juures olnud Lauri Breede jääb esialgu suurest töökoormuse tõttu pigem au- ja külalisdirigendiks, kelle nõu ja abi kindlasti väga ära kulub.

Koori kuulub poisse maakonna mitmetest paikadest: Põltsamaalt, Sadukülast, Palamuselt, Maarjast, Tabiverest ja Jõgevalt, üks laulupoiss on pärit ka Lähtelt. Ühistele lauluharjutustele tullakse kokku Jõgeva kultuurikeskusse, kus juba 25. jaanuaril seisabki ees esimene proov. Peatselt algab põhjalikum ettevalmistumine suviseks suureks peoks.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus