Kuremaa võimalusi võiks rohkem kasutada

Kui esimese Eesti Vabariigi perioodil ehitati Kuremaale üks korterelamu ja renoveeriti loss, siis nõukogude aja algaastatel ei rajatud siia mitte midagi. Alles pärast sovhoostehnikumi loomist kerkis lagedale põllule terve asula. Ehitati ühiselamuid, spordihoone ja ujula. Nende baasil rajatud spordikompleks on kujunenud praeguse Kuremaa tõmbekeskuseks.

Jõgeva vald alustas Kuremaal arendustööd kümme aastat tagasi. Parimas seisus on praeguseks spordihoone koos jõusaaliga ning ujulas tegutsevad erinevad saunad. Kokku on vallal nende kordategemiseks kulunud ligemale 30 miljonit krooni.

Elu on läinud käima ja kompleksi kasutamine kasvanud, ent see ulatub siiski vaid 30-40 protsendini võimalikust. Päeval on ujulas valdavalt vaikne ja jõusaal tühi. Püsikulud aga jooksevad, sest ega päeva ajaks pole ühtegi ?kraani? võimalik kinni keerata.

Naispolitseinikud eeskujuks

Tore, et algklassiõpilased päeva ajal siiski graafiku järgi ujumisõpet saamas käivad. Ujumisõppe praeguse finantseerimistaseme juures paraku heaks ujujaks veel ei õpi. Et lapsed ujumise korralikult selgeks saaksid, peaksid omapoolset osalust suurendama nii riik kui ka koolid.

Eesti paremate hulka kuuluvas jõusaalis keeb õhtuti elu. Huvilisi on kindlasti mullusest rohkem. Eriti tõsiselt teevad trenni Jõgeva noored naispolitseinikud. Oma raha eest kuukaardid ostnud, rassivad neiud peaaegu iga päev jõusaalis ja ujulas ning tõstavad füüsilist vormi, et vajadusel nii kriisiolukorra kui ka pättidega hakkama saada. Üldiselt käib Kuremaal treenimas aga tunduvalt vähem rahvast kui linnade jõusaalides. Ilmselt lihtsalt häbenetakse tulla.

Pidevalt treenivate noorte meeste arv on see-eest ka Kuremaal jõudsalt kasvanud.

Populaarsust kogub ujula konverentsisaal, kus päeval peetakse kõnesid, õhtuti aga kokkutulekuid ja pidusid. Ja odavalt. Ka solaariumis käiakse palju. Seegi on Kuremaal poole odavam kui mujal.

Talvel alustab uudsena tegevust suusalaenutus. Hea meelega käivitataks ka vesiaeroobika treeningud, kui lähiümbruses leiduks aeroobika- või võimlemistreener, kes oleks nõus kiirkursused läbi tegema ja ujulasse tööle asuma. Vesiaeroobika huvilisi jätkuks, eriti Jõgeva linnas.

Rõõmu valmistab ujula püsiklientuuri kasv. Kõigile, eriti aga uutele ujumishuvilistele minupoolne soovitus: tulge võimaluse korral argipäeval (puhkepäeviti on ujula niigi täis!) ja kindlasti koos lastega.

Veel soovitan Jõgevamaa rahval maksimaalselt kasutada valdade poolt käivitatud tasuta ujulabusse. Tihti on need pooltühjad, vallad maksavad aga nende käigushoidmise eest märkimisväärseid summasid. Ka ujula poolt pakutavate teenuste hinnad jätsime seekord tõstmata, kuigi igasugustes muudes sfäärides on hinnad samal ajal teinud tohutu hüppe ülespoole. Nii et täismaja on kasulik nii ujulale kui ka Jõgevamaa rahvale: mida rohkem käite teie ujulas, seda kvaliteetsemat teenust saab ujula teile pakkuda.

Ujulast spaa

Kuigi Kuremaa tervisekeskus on juba praegu kujunenud paljude meeliskohaks, ei tohi selle arendamine takerduda. Hulga miljoneid kroone võtab külalistemaja hotelliks ümberehitamine, samuti ujula laiendamine vesiatraktsioonide ning mulli- ja ravivannide süsteemi väljaehitamiseks. Ilmselt saab seda kõike teha ainult investoreid kaasates. Ühiselt jõutakse kiiremini edasi ja püsitakse kindlamalt konkurentsis. Ka iga teie kroon, lugupeetud püsikliendid ja uued tulijad, aitavad neid ilusaid plaane teoks teha.

ENDEL SÖÖT,
Kuremaa ujula nõukogu liige

blog comments powered by Disqus