Kuremaa tuulikus avatakse Robert Suvi näitus

<span lang=”ET” style=”FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial”>Tuleval teisipäeval kell 17  avatakse Kuremaa tuulikus pidulikult näitus  kunstnik Robert Suvi loomingut tutvustavatest fotodest.

Kunstnik Robert Suvi pidas vajalikuks tutvustada oma mitmekülgset loomingut ka Jõgevamaal. “Viies erinevas tehnikas tööde kohaletoimetamine on praktiliselt võimatu, seepärast  tegin näituse jaoks nendest fotod,” rääkis kunstnik Suvi.

“Koostöös Uno Lauliga avanes võimalus korraldada näitus Kuremaa tuulikus, kus on selleks väga sobiv interjöör,” lisas ta.

Näitusel saab vaadata fotosid erinevatel aegadel valminud vitraazhidest, mis paiknevad kirikutes, ühiskondlikes hoonetes ja samuti eraisikutele kuuluvates majades. “Pildistatud on ka minu kõige suuremat vitraazhi. See oli tehtud   omaaegsele neljandale haiglale, kus raviti  nn nõukogude nomenklatuuri. Raviasutus kannab nüüd Magdaleena haigla nime. Tööl, mille tegin valmis Repini nimelises akadeemias Peterburis, on kujutatud kahte kätt veretilka hoidmas.”

Veel tutvustatakse näitusel töid, mis paiknevad praegu Tallinnas restoranis “Eeslitall”, Balti jaama restoranis,   Tartu Vangla direktori kabinetis, Maxilla hambapolikliinikus Tartus, Jõgeva haigla hooldusosakonnas, EELK Palamuse koguduse kirikus ja Jõgeva kiriklas ning  paljusid teisi.  

Fotod vitraažidest on teinud Robert Suvi ise. Kunstnikul on ka kavas näitust aeg-ajalt uuendada.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus