Kuremaa supelrannas uus ujumissild ja liumägi

Kolmeteistkümnendat hooaega avaliku supelrannana kasutusel olevasse Kuremaa järve randa on tänavu paigaldatud uus ujumissild. Vette üles seatud liumäest saavad aga lapsed otse järve sulpsatada.

Jõgeva vallavalitsuse majandusspetsialist Uuno Laul rääkis, et uus sild on viiekümne meetri pikkune nagu eelminegi, kuid laiem ja madalam, ning silla otsas on platvorm, kus saab pinkidel istudes järvevaadet nautida. Äsja paigaldati järve kalda lähedale ka liumägi, kust lapsed end meeleldi vette libistavad.

<p style=”LINE-HEIGHT: normal; MARGIN: 0cm 0cm 0pt; mso-pagination: none; mso-layout-grid-align: none” class=”MsoNormal” align=”justify”>Liumäe eskiisprojekti koostas Uuno Laul.

Tema sõnul on uue silla eelisteks ka aja ja raha kokkuhoidmine. “Varem pidime igal sügisel silla koost lahti võtma ja ning kevadel uuesti kokku panema, et jää seda talvel ära ei lõhuks. Nüüd on aga sillaplatvormid ujukitel. Nii tuleb sügisel vaid kinnitusvaiad torupesadest välja võtta ja platvormid kaldale ujutada. Kevadel toimitakse jälle vastupidises järjekorras,” selgitas ta.

“Kuremaa supelranna väljaehitamine ja hubasemaks ning atraktiivsemaks muutmine on toimunud järk-järgult. Aastatel 2000-2001 korrastati rannaala ja paigaldati atraktsioonid, seejärel renoveeriti kunagine saun rannahooneks. Aastal 2006 valmisid parkla ja puhkeala, järgmisena sai uue hingamise tuuleveski. Praeguseks vajasid aga mõned paigaldised rannas juba väljavahetamist – sellepärast ka uus ujumissild ja liumägi ehitati. Raha eraldati selleks Jõgeva valla eelarvest. Silla maksumuseks oli 15 000 ja liumäel 4400 eurot,”  ütles vallavalitsuse majandusspetsialist.

“Alates käesolevast hooajast haldab Kuremaa supelranda Kuremaa ujula, mille juhataja on Raivo Tralla. Selle asutuse ülesandeks on kindlustada rannas heakord ja ohutus, korraldada veesõidukite laenutust ning pidada rannakohvikut. Rannavalvet korraldab aga jätkuvalt Kuremaa vabatahtlik järvepääste eesotsas Janar Hannolaineniga, ” rääkis Laul.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus