Kuremaa Spordikooli direktoriks sai Ergo Prave

Ergo Prave asus kõigepealt tööle spordikooli projektijuhina. Kui huvikooli nõukogu kuulutas välja konkursi direktori ametikohale, otsustas kõrgema kehakultuuri alase haridusega Prave kandideerida ja teda peeti spordikoolile ka sobivaks juhiks. Kuni tänavu suveni töötas Ergo Prave Võhma Gümnaasiumi direktorina.

“Praegu saab Kuremaa Spordikoolis tegelda nelja spordialaga: poiste korvpalli, tüdrukute võrkpalli, kergejõustiku ja ujumisega. Kahe viimase alaga tegelevad nii poisid kui ka tüdrukud. Lähipäevil liituvad spordikooliga loodetavasti ka orienteerumistreeningul osalejad. Tulevikus on plaanis avada kindlasti veelgi uusi treeningrühmi.

Stabiilse rahastamise, mis on sporditöö eduka planeerimise üks võtmeküsimusi, tagavad spordikoolile omavalitsused ja loodetavasti ka alaliidud. Treenerid, kes seni peamiselt entusiasmist töötasid, saavad nüüd konkreetset tasu, mis tagab kindlustunde ning väärtustab nende tööd. Kuigi nende palka veel koolis töötavate õpetajate palgaga võrrelda ei saa, on esimene ja väga oluline samm sellega astutud. Kindlasti tuleb tõsist tööd teha selle nimel, et treeneri ametikohti juurde luua ja kindlustada treeneritele vähemalt õpetaja ametijärgule vastav palgamäär,? rääkis koolijuht.

Kuigi spordikooli nimeks on Kuremaa Spordikool, treenitakse erinevates paikades. Hendrik Lindepuu treenib kergejõustikuhuvilisi Laiusel, Andres Lippur ujujaid Kuremaal, Raivo Tralla, Toomas Annuk ja Andres Annok korvpallureid Kuremaa ja Torma võimlas, Rainer Võsaste ja Viktor Nõmm korvpallureid Jõgeval. Orienteerujaid hakkab juhendama tõeline oma ala fanaatik Toomas Puss,” ütles Prave.

Vastne koolijuht märkis, et spordikooli arengule tulevad kindlasti kasuks põhjalikud remonditööd Kuremaa võimlas. Nii muutub Kuremaa õpilaste laagrite ja treeningkogunemiste tarvis veelgi sobivamaks paigaks. Tema sõnul hakkab Kuremaa Spordikool tegema koostööd hiljuti avatud Torma spordihoonega, peagi avatava Jõgeva linnastaadioniga ja ka spordikeskusega Virtus ning piirkonna koolidega. Väga oluline on usaldusväärne koostöö omavalitsuste, maavalitsuse ja spordialade alaliitudega.

Vastuvõtt Kuremaa Spordikooli toimub avalduse põhjal ja leping sõlmitakse lapsevanemaga. “Kooli on oodatud kõik spordihuvilised noored. Praegu treenib spordikoolis erinevates rühmades ligi 120 õpilast üheksast omavalitsusest ja lausa kolmest maakonnast. Spordikool on avatud kõigile huvilistele ja ootame ka teisi spordialasid oma kooliga liituma,” teatas Ergo Prave.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus