Kuremaa SK esiliigas kümnes

Kuni põhiturniiri teise etapi viimase, 15. märtsil Rapla vastu peetud mänguni säilis meie meestel tegelikult veel võimalus liiga finaalturniirile ehk kaheksa parema hulka pääseda. Pärast seda, kui Kuremaa SK Raplat 25. veebruaril koduväljakul suurelt (31 punktiga) võitnud oli, olid nad ju alistanud veel 4. märtsil Tallinnas Kotree (75:55) ja 11. märtsil Kuremaal TTÜ KK/Treneti (94:69). Enne viimast mängu oli nii Kuremaal kui ka Raplal teiselt etapilt kogutud viis võitu, millega nad jagasid B-tugevusgrupis kuue võiduga Hito/Askele järel teist-kolmandat kohta. Finaalturniirile pidid aga pääsema A-tugevusgrupi kuus ja B-grupi kaks paremat.

Paraku oli mänguõnn seekord Rapla poolel. Nende võiduskooriks kujunes 84:73.

 ?Just otsustavates mängudes kipub kaalukauss mõnikord ootamatus suunas kalduma,? tunnistas Tartu Salva/Kuremaa SK treener Raivo Tralla. ?Pinge on üles kruvitud ning kellelgi võib närv üles öelda ja käsi värisema hakata. Pealegi polnud me ju hooaja algul üldse arvestanud, et meie käsi võiks ka finaalturniirini küündida.?

 Seekord pääsesid B-grupist finaalturniirile siiski Rapla ja Hito/Askele. Et Kuremaa SK sealt kõrvale jäi ja kümnenda kohaga leppima pidi, selle üle treener väga ei kurvastanudki.

  ?Play-off mängudel oleks meil niikuinii üsna raskeks läinud, sest nelja tugevat mängijat ? Sven Kukemelki, Märt Trallat, Peep Orlovskit ja Mihkel Kurge ? poleks me seal kasutada saanud,? ütles Raivo Tralla. ?Poole hooaja peal tekkis neil nimelt koostöö meistriliigas mängiva Fausto meeskonnaga. Kui senini said nad nii meil kui Faustos kaasa mängida, siis play-offi ajaks tuleb mängijad n-ö ära märkida ja need neli mängijat on Fausto poolt juba märgitud. Sellist kahes võistkonnas mängimist aktsepteerib korvpalliliit ainult juhul, kui kahe klubi vahel on koostööleping ja meil on see Faustoga olemas.?

Kordaläinud hooaja eest on Tralla tänulik kõigile mängijatele, aga ka meeskonna fännidele. Arvukas fänkond tekkis meeskonnale just siis, kui nad vahepeal Kuremaa võimla remondi tõttu kodumänge Torma spordihoones pidasid.

 ?Kartsin, et kui taas Kuremaale tuleme, oleme fännidest ilma, aga nad tulid meile Kuremaale järele,? ütles Raivo Tralla. ?Kõige vapustavam oli aga see, et nad tulid ka Kohilasse meie viimasele mängule kaasa elama. Kasvõi ainuüksi sellise publiku pärast tasub edasi tööd teha. Ning kui arvestada, et võrreldes möödunud hooajaga kerkisime esiliiga tabelis kaheksa kohta ettepoole, pole kaugemas tulevikus meistriliigas mängiminegi võimatu.? 

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus