Kuremaa rannas peetakse veeohutuspäeva

Pühapäeval, 20. juulil peetakse Kuremaa järve rannas maakonna veeohutuspäev, kus jagatakse nii teoorias kui ka praktikas õpetusi ja soovitusi turvaliseks käitumiseks veekogudel ja nende kallastel. Samuti saab nõu, kuidas uppumisohtu sattunud inimest päästa ja talle esmaaabi anda. Sündmusel tutvustatakse ka võimalusi veekogude ääres tervislikult ja huvitavalt meelt lahutada.

Sündmuse peakorraldaja, Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna terviseedenduse spetsialisti Maiu Veltbachi sõnul tutvustatakse veeohutuspäeval päästetehnikat, pinnaltpääste varustust ja järvepääste metoodikat. “Muu hulgas räägitakse ja demonstreeritakse, kuidas kasutada päästerõngast ja päästevesti. Ülevaate saab esmaabivõtetest ja elustamisest. “Alkoholiprillide” abil saab proovida, kuidas kulgeb teekonna läbimine alkoholijoobes, ”rääks ta.

Rannaliival viiakse läbi ka zumbatreening, seda tehakse paljajalu. Lapsed saavad lasta endale teha teemakohaseid näomaalinguid.

Maakondlikku veeohutuspäeva korraldavad Jõgeva maavalitsus, päästeamet, Kuremaa Vabatahtlik Järvepääste, Eesti Punase Risti Jõgevamaa selts, MTÜ Jõgevamaa Perekeskus mängutuba Kraaksupesa.

Veeohutuspäev toimub Eesti Haigekassa tervist edendava projekti Kodu ja vabaajavigastuste vältimine Jõgeva maakonnas” raames, märkis Maiu Veltbach.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus