Kuremaa puhkealal on kohad haagissuvilatele

Jõgeva vallavalitsuse majandusspetsialist Uuno Laul rääkis Vooremaale, et puhkealal teostatud tööde kogumaksumus oli 2 380 641 Eesti krooni, millest 80% ehk 1 904 512 krooni saadi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kaudu ja Jõgeva vald kattis kulud 20% ulatuses ehk 476 129 krooni.

Täpsemalt on tegemist ?Eesti Riikliku Arengukava Euroopa Liidu struktuurfondide kasutuselevõtu programmdokumendiga aastateks 2004?2006?, mille meede 4.6.2 on ?Piirkonna konkurentsivõime tugevdamise programm?.

Jõgeva valla firma, AS Kuremaa Enveko, kes teostas ehitustöid 2 155 057 krooni ulatuses, võitis tööde teostamise õiguse riigihanke korras.

Vana parkla asemel korvpalliväljak

Kui möödunud aastal suleti Kuremaa tehnikum, läks vara koos maadega Jõgeva valla kasutusse. See andiski tõuke uue parkla ehitamiseks, sest praegune parkla asub endises tehnikumi õunaaias.

Tegemist pole Laulu sõnul mitte ainult parkla valmimisega, vaid suuremas pildis on lihtsalt läbi saanud jälle üks etapp puhkeala arendamisest, mis ise on palju pikem protsess, hõlmates tulevikus ka mõisahoone ja -pargi. Varem on Kuremaal korrastatud rand ja ehitatud uus rannahoone. 

Tänaseks on endisest parklast, mis asus liiga järve lähedal, saanud korvpalliväljak, mudilaste tarvis on randa lisandunud veel üks uus kiik. Uus parkla jääb järvest mõõdukasse kaugusesse, ta on aiaga ümbritsetud ja seal on korralik valgustus.

Kui palju hakkab väravaputkas istuv valvur parklasse sõidu eest raha võtma, ei osanud Uuno Laul eile veel ütelda. ?Vald võtab objekti ehitajalt vastu ja annab ta Kuremaa Turismiarendamiskeskusele üle,? rääkis Laul. Küll aga oletas Jõgeva vallavalitsuse majandusspetsialist, et puhkealal majandama hakkav sihtasutus paneb parklasse sissesõidu eest hinna mitte inimeste, vaid sõidukite pealt.

Parklasse on Laulu sõnul planeeritud ka kõrghaljastus, parkla piiratakse pärnadega, parkla keskel asuvatele saartele istutatakse samuti puud.

Restiga kraav viib sadevee kanalisse

Platsilt ja teelt tulev sadevesi ei voola enam otse randa nagu seni, vaid püütakse nüüd kinni. Selleks on teele paigaldatud eraldi restiga kraavike, mis on pikendatud 300 meetrit kanalini.

 ?Eraldi on kaheksa spetsiaalset parkimiskohta haagissuvilatele ehk autokaravanidele,? näitab Uuno Laul uhkusega, et haagissuvilad saavad parkides lülituda elektrivõrku.

Haagissuvilate juurest viib eraldi jalgtee otse kaunisse randa. Endises tehnikumi õunaaias on võimalik telkida, samuti on tulevikus sinna tulemas ka puust puhkemajakesi. Samas on lõkkeplats ja uhiuued pingid, on grillimisvõimalus.

Parklas on eraldi hoone, kus kaks mugavat eurotualetti kraanikausi ja sooja veega. Väljas pesemiseks veel kaks korda kolm valamut. Haagissuvilad saavad ka oma kaasaskantavad käimlad tühjendada spetsiaalsesse paaki, kust kraam voolab otse kanalisatsiooni.

Tegelikkuses on Kuremaa uus parkla juba kaks nädalat kasutuses olnud. ?Sissetöötamiseks, ilma rahata,? ütleb Laul. Kuigi parkla valmis pisikese hilinemisega, loodab Laul, et ilusate ilmade jätkudes jõuab  Kuremaale puhkajaid veel selgi aastal. Suve ärasaatmise pidu, mis hakkab Kuremaal traditsiooniks kujunema, annab parkla piduliku sisseõnnistamistseremooniaga ühendada.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus