Kuremaa puhke- ja spordikompleks muutub suvega totaalselt

 

Jõgevamaa pärliks peetav Kuremaa asula on kujunenud puhkajate meelispaigaks ning tänavu viiakse seal läbi olulisi uuendusi,  mis peaksid külastajate elu mugavamaks muutma.Kõige kaalukamaks uuenduseks on kindlasti momendil käimas olev ujula renoveerimine. 21 aastat tagasi ehitatud bassein ja torustikud olid tänaseks päevaks juba amortiseerunud, kogu ujula vajas hädasti täielikku remonti. Renoveerimist hakati planeerima juba kaks aastat tagasi, mil kirjutati projekt ning korraldati konkurss töö teostaja leidmiseks.

Parima pakkumise ujula remondiks tegi Jõgevamaa ehitusfirma Cobra Grupp, kes kulutab ehitusele 4,1 miljonit krooni. Töödega alustati tänavu mais. Projektijuht Raavo Haaviste sõnul on remondi maht täiesti talutav, kuid selle muudab keeruliseks töö spetsiifilisus. “Materjalid peavad olema väga täpselt valitud, kusagilt ei tohi midagi lekkima ega murenema hakata,” sõnas Haaviste.

Kuremaa ujulas lähevad vahetusse basseini veega varustavad torud ja filtrid, paigaldatakse põrandaküttesüsteem, terve ujula plaaditakse uuesti ning basseiniservad ja seinad muudetakse ohutumaks ja moodsamaks.

Kompleksi juhataja Raivo Tralla sõnul paigaldatakse basseini kõrvale rennid, et üleliigne vesi ära voolata saaks. Selliseid renne varem ei olnud. 

Plaadid Itaaliast

Praeguseks on ujulas suudetud peaaegu kõik vanad plaadid maha võtta ja basseini põhi ning ümbrus “lahti kooritud”. Projektijuht Haaviste sõnul ei olnudki lammutamine nii lihtne, kui alguses arvati.

“Basseinipõhjas olev betoon osutus isegi nii tugevaks, et suruõhuhaamrid kippusid aeg-ajalt tõrkuma,” rääkis ta. Kõige suurem töö ehk plaatimine on alles ees. Eestis on headest plaatijatest küll puudus, kuid Cobra Grupis töötavad väga kõrgel tasemel spetsialistid, kes tegid selle töö Kuremaal ära ka 1985. aastal, kui ujulakompleksi alles ehitati.

Kõiki töid ei tee ainult Cobra Grupp, torustiku ja veesüsteemid vahetavad QE grupp ning AS Basseinitehnika. Kokku läheb plaatide alla 1200m2 . Töö suurusest saab aimu siis, kui mõelda, et ühe tavalise vannitoa plaaditav pind on umbes 15-20m2 . Spetsiaalsed keraamilised plaadid tuuakse kohale Itaaliast, neist moodustatakse ujula seinale kujund, mille autor on Kai Lippur.   

Korralik majutus koos söögikohaga

Endisest Kuremaa Tehnikumi ühiselamust sai remonditööde tulemusel korralik majutusasutus, mille sviidid ei jää alla hotellitubadele meie suuremates linnades. Tubades on olemas duširuum, televiisor, külmkapp.

Kuu aega tagasi avati hostelis ka kohvik, kus töötab seitse inimest. Juba esimesel kuul on kohvikul tööd suhteliselt palju. Et Kuremaa on väga hinnatud treeninglaagrite pidamise koht, siis tegeleb hostel suvel peamiselt sportlaste majutamise ja toitlustamisega.

Kohviku juhataja Merle Lombi sõnul on soovijatel võimalik söögikoha ruume isiklikeks pidudeks rentida. Momendil mahutab kohvik umbes 70 inimest, kuid peatselt valmib  terrass ja siis mahub laudade taha isegi 100 inimest.

Kohviku töötajad on peamiselt praktikandid või hiljuti kooli lõpetanud noored. Merle Lomp töötab kohvikus ka ise kokana. Temaga koos valmistab süüa ka Margus Laanisto, kes lõpetas kokakooli eelmisel aastal. Juhataja sõnul on noored õppimisvõimelised ja väga hakkajad.

“Kuremaal oligi veel puudu korralik majutusasutus ja bassein, sest spordisaal, riietusruumid ning teenindus olid väga head juba varemgi,” ütles kompleksi juhataja Raivo Tralla, kelle

sõnul  peaks järgmisena ette võtma pesuruumide renoveerimise. “Minu soov on, et 1. oktoobril, kui toimub objekti üleandmine, oleks basseinis vesi sees ja rahvas saaks ka kohe ujuma minna,” lisas ta.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus