Kuremaa poisid kodusel turniiril edukad

Teise koha saavutas Kuremaa spordikooli ja SK Forte poolt 1992. aastal ja hiljem sündinud poiste võistkondadele korraldatud turniiril Valmiera Vilki nelja ja kolmanda koha Tiit Soku korvpallikool kolme võiduga. Ülejäänud kolm meeskonda lõpetasid kõik turniiri ühe võidu ja nelja kaotusega. Omavaheliste mängude korvide suhe andis neljanda koha Rapla korvpalliklubile (+7), järgnesid Sigulda spordikool (+3) ja Rakvere spordikool (-10).
Turniiri kõige põnevam mäng oli viimane, Kuremaa SK ja Tiit Soku korvpallikooli vahel peetu. Kohtumise alguses jäid väljakuperemehed 0:7 taha ja olid kolmandal veerandajal koguni 16-punktilises kaotusseisus, kuid suutsid tänu meeskonna liidrite Rainer Jegorovi ja Johannes Välbi kindlale tegutsemisele normaalaja lõpuks seisu viigistada 54:54. Lisaaeg tõi Kuremaa poistele 61:57 võidu. Enam kui poole võitjate punktisaagist ? 35 silma ? viskas Rainer Jegorov.

Jegorov resultatiivseim

Rainer Jegorov tunnistati ka oma võistkonna parimaks ning turniiri resultatiivseimaks mängijaks: keskmiselt viskas ta igas mängus 27,75 punkti. Teise ja kolmanda koha hõivasid resultatiivsustabelis Janis Krauze Valmiera Vilkist 26,75 ning Sven Kaldre Kuremaa SKst 26,25 punktiga. Turniiri nn all-stars-viisikusse arvati Sven Kaldre (Kuremaa SK), Joonas Vaino (Rakvere SK), Janis Krauze (Valmiera Vilki), Jasper Voll (T. Soku KK) ja Rainer Jegorov (Kuremaa SK). Neid autasustati meenete ja korvpallitarvete firma AND 1 auhindadega.

Ka laupäeva õhtul peetud kolmepunktivisete võistlus toimus nii AND 1 poolt kohale toodud varustusega kui ka sama firma auhindadele. Võistluses osalesid kaks treeneri valitud mängijat igast võistkonnast ning väljaspool konkurentsi Rakvere Palliklubi meeste meistriliigavõistkonna mängija Sven Pugonen. Viskeid tuli sooritada viielt positsioonilt ühtekokku 25 ja seda vaid minuti jooksul, nii et pikalt sihtida ja keskenduda polnud aega.

Nagu Kuremaa Spordikooli projektijuht ja SK Forte juhataja Ergo Prave laupäeva hommikul ette ennustas, “tegid” poisid Pugonenile “ära”: kolmepunktivisete võistluse võitis Jasper Voll Tiit Soku korvpallikoolist 9 punktiga ja Sven Pugonen sai kirja alles teise tulemuse ? 7 punkti. Kuna aga Pugonen, nagu öeldud, tegi kaasa konkursiväliselt, mahtusid peale Jasper Volli esikolmikusse veel Kenno Kokk (Rapla KK) 6 ja Marko Velt (Kuremaa SK) 5 punktiga.

Kaks turniiri paras

Kuremaa Spordikooli 1992. aastal ja hiljem sündinud poiste võistkonnas teeb kaasa Jõgeva ja Mustvee linnast ning Jõgeva, Torma, Pala, Kasepää ja Avinurme vallast pärit mängijaid. Võistkonna treeneriks on Toomas Annuk.

“Selles vanuses poiste mäng ei ole enam sihitu edasi-tagasi sebimine, vaid meenutab ikka juba tõelist korvpalli,” ütles Ergo Prave. “Rahvusvahelisi turniire ? Stigmar Kuremaa Cup’i ja Kuremaa Spring Cup’i ? korraldamegi selleks, et poisid rohkem mängukogemusi saaksid ja et tekiks võimalus oma võimeid naaberriikide eakaaslastega võrrelda. Kaks kodust turniiri ongi hooaja peale paras.”

Seekordne turniir oli planeeritud pidada kaheksa meeskonnaga, ent plaanid lõi sassi asjaolu, et Läti noorte meistrivõistluste mänge lükati nädala võrra edasi ja kaks võistkonda ? Ventspilsi ja Jurmala oma ? pidid Kuremaale tulekust loobuma.

“Ventspilsi poisid oleksid siin kõigile tuule alla teinud, Jurmala omad on enam-vähem meie tasemel,” ütles Ergo Prave.

Turniiri kordaminekule kaasa aitamise eest on korraldajad tänulikud ASile Fifaa, firmale AND 1, Torma Prügilale, ASile A. Le Cog (Aura), Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupile, Jõgeva vallavalitsusele, Erkmaa korvpallikoolile, OÜle Töörõõm, Sven Pugonenile, Magnus Ahunale, Toomas Orumaale, Mart Meerule ja ajalehele Vooremaa.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus