Kuremaa ootab taas triatlonihuvilisi

18. aprillil peetakse Kuremaal Eesti triatlonihooaja avaüritus, Meie Liigume Kuremaa basseinitriatlon. Nagu nimigi ütleb, erineb tänavune Kuremaa triatlon varasematest eelkõige selle poolest, et ujumisdistants läbitakse Kuremaa järve asemel sealses ujulas.


Liikumis- ja tervisespordiüritusi korraldava sarja Meie Liigume eestvedaja Siim Ausmehe sõnul on basseinitriatloni puhul tegemist Lõuna-Eestis uudse võistlusformaadiga, kus esmalt ujutakse basseinis ning hiljem toimub välitingimustes viitstardiga jalgrattasõit, millele järgneb jooks.

 “Oleme igal aastal oma triatlonisarjas mõnda uuendust katsetanud. Põhja-Eestis on basseinitriatlone varemgi korraldatud, näiteks Jüris ja Tabasalus, meie jaoks on taolises formaadis võistlus aga esmakordne,” ütles Siim Ausmees, kes möödunud aastal korraldas Kuremaal lisaks triatlonile ka kevadjooksu ja avaveeujumise võistluse.

“Suvel on triatlonikalendris väga tihedalt üritusi ning muudatusega soovime eelkõige Eesti triatlonihooaega pikendada,” lausus Ausmees. “Kuna me tahtsime oma triatlonisarja ühe etapi kindlasti Kuremaal korraldada, siinne ujula pannakse aga juba maikuus kinni, siis toimubki Kuremaa basseinitriatlon juba aprillikuus.” 

Mullu kimbutasid rasked ilmaolud

Möödunud aasta 21. juunil toimunud eelmist Kuremaa triatloni kimbutasid rasked ilmaolud, väheste soojakraadide tõttu pidid korraldajad tookord ujumisdistantse lühendama. “Eelmise aasta suvi näitas, et 21. juunil ei pruugi ilm väga palju sellest erineda, milline ta on aprillikuus. Võib-olla ongi sportlastel nüüd basseinis mõnusam ujuda,” lisas Siim Ausmees muiates.

Triatlonile on oodatud erinevas eas huvilised – eraldi stardid toimuvad noortele, harrastajatele, põhiklassile ja võistkondadele. Noorte- ja vabaklassil on kavas 150 m ujumine basseinis, 4 km jalgrattasõit maanteel ja 1 km jooks maastikul. Harrastajate klassis läbitakse ujudes 300 meetrit, jalgrattal 10 km ning joostes 2 km. Põhiklass ja võistkonnad võistlevad 500 m ujumises, 15 km rattasõidus ja 4 km jooksus.

Võistluspäev algab Kuremaal kell 10 noorteklassi ujumisega. Ujutakse neljal 25-meetrisel rajal, igal rajal on seejuures kaks ujujat ning eelnevate võistlejate lõpetamise järel lähevad kohe samale rajale järgmised ujujad. “Loodan, et taoline võistlusformaat meelitab Kuremaale ka selliseid osalejaid, kellel ujumisoskus on olemas, aga kes järves ujuda pelgavad,” lausus Ausmees.

Iga võistlusklassi viimase ujuja lõpetamise järel on umbes pooletunnine paus ning seejärel starditakse ujumisdistantsi tulemuste alusel viitstardist rattasõidule, mis läbitakse sarnaselt varasemate aastatega Kuremaa-Soomevere maanteel. Võistluskeskuse asukoha muutumise tõttu erineb eelmistest kordadest aga jooksudistantsi marsruut.

Tavapärasele individuaalvõistlusele lisaks saavad huvilised kaasa teha ka võistkonnavõistluses, kus võistkonda kuulub kaks-kolm liiget, kellest igaüks läbib triatloni ühe distantsiosa. “Kolme liikme korral teeb igaüks ühe ala, kahe liikme korral stardib üks neist kahel alal,” selgitas Siim Ausmees. 

Soodushind kehtib 13. aprillini

Kuremaa basseinitriatlonile saab internetis registreeruda aadressil www.sportos.eu, kuni 13. aprillini on seejuures kasutusel soodushinnad. Kui eelmisel aastal olid Meie Liigume üritused kõigile osalejatele tasuta, siis tänavu saavad osalustasuta startida ainult lapsed ja noored, teistes klassides tuleb maksta sümboolne osalustasu. “Kõiki lõpetajaid ootab finišis võistluse mälestusmedal, nimeline diplom ja karastusjook. Lisaks saavad auhinna võistluste paremad ning kõigi osalejate vahel loosime välja veel auhindu,” lubas korraldaja. 

Kuremaa basseinitriatlon on Meie Liigume Medita triatlonisarja avaüritus. Järgnevad etapid toimuvad 27. juunil Türil, 11. juulil Tõrvas, 8. augustil Rõuges ja 16. augustil taas Tõrvas.

Siim Ausmehe sõnul toimuvad tänavu Kuremaal kindlasti ka kevadjooks ja avaveeujumine. “Eelmisel aastal oli mõlemal üritusel osalejaid päris palju,” lausus ta. “Huvitav oli aga see, et ujujaid oli isegi rohkem kui jooksjaid.” Teine Kuremaa kevadjooks toimub 24. mail, teine Kuremaa avaveeujumine 31. juulil.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus