Kuremaa neiu Supernoova finaalis

Kaisa õpib Jõgeva Gümnaasiumi Xa klassis. Rõivadisaini alaseid ideid on ta varemgi omaks lõbuks paberile kritseldanud, Supernoovale kandideerida poleks tal aga pähegi tulnud, kui tema pinginaaber poleks kokursist huvitatud olnud. Ettevõtmise initsiaator, st pinginaaber paraku finaali ei jõudnud, küll aga “kaasajooksik”, st Kaisa.

Moekonkurssi Supernoova korraldatavad OÜ UrbanCorp, Maret Soom ja Urmas Väljaots juba kuuendat aastat ning selle eesmärgiks on Eesti moeareeni rikastamine noorte talentidega. Tänavuse Supernoova eelvoorus osalemiseks tuli noortel moeloojatel esitada märtsi alguseks kahe rõivakomplekti kavandid. Kavandite põhjal valis rahvusvahelise koosseisuga ˛ürii finaali välja kümme noorema ja kümme vanema vanuseastme esindajat. Olgu öeldud, et nooremas vanuseastmes võistlevad praegu keskharidust omandavad noored, vanemas vanuseastmes keskhariduse juba omandanud ? nii tudengid, amatöörid kui ka professionaalsed moedisainerid.

Lõppvõistluselgi hindab võistlustöid rahvusvaheline ˛ürii, milles on esindatud Hispaania, Prantsusmaa, Suurbritannia, Venemaa, Soome, Rootsi, Läti ja Eesti moeloojad. Üksnes kavanditest seal aga enam ei piisa, vaid iga võistleja peab esitama viiest kuni kümnest kostüümist koosneva kollektsiooni. Seoses sellega on Kaisa Reimandil sel nädalal muidugi käed tööd täis: enamjaolt õmbleb ta oma võistluskollektsiooni kuuluvad rõivaesemed ise.

Kaisa on teadaolevalt esimene Jõgevamaa esindaja Supernooval: varasematel aastatel on see konkurss üldse rohkem Tallinna noorte pärusmaa olnud. Surugem laupäval siis pöidlad pihku, et Kaisal konkursil hästi läheks! Konkursi afterparty, mis leiab aset Club Privé‘s, jäädvustab, muuseas, maailmakuulus Fashion TV.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus